BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEHMET AKİF İNAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ´NİN AÇILIŞ TÖRENİ

MEHMET AKİF İNAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ´NİN AÇILIŞ TÖRENİ

Mehmet Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılış töreni dolayısıyla düzenlenen programa, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Vali İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve protokol katıldı. 

Mehmet Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger: “ Ülkemizi 2023 ve 2071 hedeflerine ulaştıracak, çağın gereksinimlerine cevap verebilecek olan kurumlar okullarımızdır. Her yeni açılan okul, bizlere gelecek nesiller adına umutlar veriyor. Zira akıl, bilgi ve ahlakın inanç ile yoğrulması sonucu, fiziki imkânları gelişen bu okullarımızdan akademik başarı ile birlikte, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunan, sosyal sorumluluk duygusu kazanmış, ahlaki bir bütünlük içerisinde milli ve manevi değerleri benimsemiş, bilgiyi ideal anlamda kullanabilen, özgüveni yüksek, sanatsal ve estetik duygusu gelişmiş başarılı ve mutlu bireyler yetişeceğine inanmaktayız. İsmini vatan ve millet aşığı, şair, yazar, mütefekkir ve eğitimci Mehmet Akif İnan’dan alan okulumuzda bugün itibariyle 32 derslik, 956 öğrenci ve 67 öğretmeniyle eğitim öğretim faaliyeti devam etmektedir. Mehmet Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisemizin şehrimize, ülkemize, milletimize, özellikle de öğrencilerimize hayırlı olmasını, adına layık bir okul olarak yeni idealist insanlar yetiştirme yolunda eğitim öğretime devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

Bursa’da 100’ün üzerinde tamamlanacak okulun olduğunu dile getirerek sözlerine başlayan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu: “Bu bile ülkemizin geldiği noktayı göstermede önemli bir örnektir. Türkiye’deki yaş ortalaması 30’dur. Bu çok genç bir sayıdır. Türkiye oldukça dinamik ve gelecek vaat eden bir ülke. Bu potansiyeli değerlendirmek zorundayız. Onun için de gençlerimizi bilgi, teknolojinin yanında, milli manevi değerlerle donanmış gençler olarak yetiştirmek zorundayız. İşte bu okullar bu tür gençleri ortaya çıkarmak içindir. Bugün 40-60 kişilik sınıf mevcudundan 25-30 kişilik sınıf mevcuduna ulaştık. Bursa’da 15 öğrenciye bir öğretmen düşüyor. Eskiden daha farklıydı. Bunun için eğitim seferberliğine devam etmek gerekiyor” dedi.

Çavuşoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Mehmet Akif İnan Kahramanmaraş´ta yolu kesişen yedi güzel insandan yedi şairden biriydi. Biz onu ´Kudüs şairi´ olarak da biliyoruz. Gençlerimizin de bu dava insanlarının adını taşıyan okullarda eğitim alması, hem de bu dava insanlarının davasının bilgisine ulaşmaları çok önemli. Gençliğimizle geleceğin Türkiye´sini inşa edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi gençlik önce okuyacak, sonra düşünecek, ondan sonra da uygulayacak. İnşallah bu konudaki inancımızı sağlam temellere oturtursak geleceğin Türkiye´sinin emin ellerde olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz. Şimdi bizim sürecimiz. Bizim milletimizin yükselişe geçtiği zaman dilimi içindeyiz. Bugünler çok kıymetli. Pedalı çevirmekten imtina etmeden hızla devam etmek zorundayız. Çünkü o ivmeyi yakaladık. Bütün badirelere, tuzaklara, girişimlere rağmen biz o ivmeyi yakaladık. Önümüzde 2019 var. O eşiği de geçtiğimiz zaman Allah´ın izniyle 2023, 2053, 2071 bu gençlerin nesli olarak Türkiye´yi daha da yukarıya taşıyacaklar” dedi. 

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek okulun açılışı gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve protokol, açılışın ardından okulda incelemelerde bulunup öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti.

02-04-201802-04-201802-04-201802-04-201802-04-201802-04-201802-04-201802-04-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.