BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN SOSYAL PROJE

MESLEK LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN SOSYAL PROJE

Tübitak Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda “Çalıkuşu’nun Köyü: Zeynilerin Yağmalanan Tarihi” konulu projeleriyle Türkiye 3.sü olan Mehmet Kemal Coşkunöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okul müdürü ve koordinatör öğretmeniyle birlikte Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’yı makamında ziyaret etti.

Sarıkaya: “Öğrencilerimiz bu projeyle, İlimize değer katan Zeyniler Köyü’nün tarihi değerleri ve eserlerini meydana çıkarıp bir farkındalık oluşturmaya çalışıyorlar bunu yaparken de metot olarak, kültür dünyamızdaki Reşat Nuri Güntekin, Çalıkuşu ve Çalıkuşu’ndaki Feride gibi değerleri kullanıyorlar. Bu bizleri çok mutlu ediyor” dedi.

Sarıkaya, bir meslek lisesinin böyle sosyal içerikli bir proje yapması ve bu projeden de derece elde etmiş olmasının ayrıca takdire değer bir başarı olduğunu vurguladı ve öğrencileri altınla ödüllendirdi. Okul müdürü ve koordinatör öğretmene de kitap hediye eden Sarıkaya, başarılar diledi.

 

08-06-201708-06-201708-06-201708-06-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.