BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSESİ ÖĞRETMENLERİNE AB ÜLKELERİNDE EĞİTİM

MESLEK LİSESİ ÖĞRETMENLERİNE AB ÜLKELERİNDE EĞİTİM

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan Hayat Boyu Beceri Eğitimi Projesi kapsamında Bursa’da görev yapan 13 meslek lisesi öğretmeni, eğitmenlik becerisine yönelik AB standartlarındaki uygulamaları görmek, mesleki becerilerin öğrencilere nasıl aktarılacağını gözlemlemek, AB ülkelerindeki meslek okullarının idare, işleyiş, sektör ve işbirliği konularında gözlem yapmak, sektör deneyimi ile alanlarına yönelik gelişmeleri gözlemlemek ve öğrencilerin iş ortamında tecrübe edinmelerini sağlamak amacıyla 4 hafta süre ile AB ülkelerine gittiler.

Eğitim sürecini tamamlayan öğretmenlere katılım sertifikaları ile Europass belgeleri İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Bektaş tarafından verildi.

Bektaş, “ Öğretmenlerimiz AB ülkelerinde meslek liseleri üzerine yapmış oldukları gözlemler ve değerlendirmeler neticesinde elde ettikleri olumlu kazanımları, buradaki okullarımıza aktaracaklar. Amacımız, meslek liselerimizi sektörün ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek nitelikte meslekî yeterliklerle donatılmış kurumlar haline getirebilmek. Kurumlarımızda görev yapan öğretmenlerimizin de sektördeki gelişmelerden haberdar olarak bilgi ve tecrübelerini öğrencilere aktarması ve okul-sektör ilişkilerinin üst düzeyde tutulmasını hedefliyoruz.” dedi.

13-05-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.