BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİMDE HİZMETİÇİ EĞİTİM PROTOKOLÜ

MESLEKİ EĞİTİMDE HİZMETİÇİ EĞİTİM PROTOKOLÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan Bursa’daki mesleki ve teknik ortaöğretim okullarında görev yapan atölye ve meslek dersleri öğretmenlerine yönelik Hizmetiçi Eğitimde İş Birliği Protokolü İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda imzalandı.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İbrahim Ataman ve Ömer Faruk Bektaş, Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Tevfik Yücedoğru, Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Demirel, Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Fikri Pala ve rektör yardımcıları ve  fakülte sekreteri İsmail Sağlam katıldı.

İmzalanan protokolle ilimizdeki mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında görev yapan atölye ve meslek dersi öğretmeni 2409 öğretmene hizmetiçi eğitimler verilerek eğitimin niteliğinin arttırılması hedefleniyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “Bakanlığın eğitim öğretimle ilgili yaptığı müfredat güncelleme çalışmaları devam ediyor, illerde en çok ihtiyaç olan konular ise eğitimin içeriği ve öğretmenlerin desteklenmesi ile ilgili konulardır. Özellikle öğretmenlerin ölçme ve değerlendirme ile yöntem ve teknikleri konusunda eğitimin kalitesini arttırmaya yönelik desteğe ihtiyaçları görünüyor. Bugün yapacağımız protokol, eğitimi içeriği ile kapsamlı bir protokoldür. Meslek dersleri öğretmelerinin aldıkları eğitimlerle öğretmenlerimiz kendilerini yenileyerek öğrencilerine birikimlerini aktarmış olacaklardır. Bu protokolün tüm eğitim camiasına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, “Özellikle ihtisaslaşmaya dönük bir eğitim veren bir eğitim ordusu yetiştirmemiz lazım. Mesleki eğitimden bahsediyorsak gelişmiş ülkelere bakarak kendimize özgü ve ihtiyaca cevap verecek özel metotlar geliştirmemiz gerekiyor. Aynı zamanda da ailelere dönük çalışmalar yapılmalı ve veli beklentileri ile öğrenci yetenekleri arasındaki ilişkiyi de doğru kurmamız gerekiyor. Bütün bu çalışmalar kollektif bir çalışmanın ve ortak aklın sonucu olarak ortaya çıkacak çalışmalardır. Uludağ üniversitesi olarak bu konuda her türlü işbirliğine hazırız.” dedi.

Uludağ Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Demirel, “Uzun yıllardır milli eğitimle ortak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu protokolle de yapmış olduğumuz çalışmaları biraz daha özel bir alana çekmiş oluyoruz. Bizler Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile saha araştırmaları yaparak eğitim ve öğretimin problemleri ve çözüm önerileri hazırlamada çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu protokolle de çalışmalarımıza hız vereceğimize inanıyorum.” dedi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.