BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ YETERLİLİK SÜRECİNDE ÖRNEK GÜÇBİRLİĞİ

MESLEKİ YETERLİLİK SÜRECİNDE ÖRNEK GÜÇBİRLİĞİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB) arasında mesleki standartları yükseltmek ve belgelendirmek amacıyla işbirliği protokolü imzalandı. Protokole Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Koz ve BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök katıldı.

Koz, “Bursa’da 17 Halk Eğitim Merkezi, 11 Mesleki Eğitim Merkezi, 1 Olgunlaşma Enstitüsü ve 88 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bulunuyor. Yapılan işbirliği mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme süreçlerinin daha hızla ilerlemesine büyük katkı sağlayacak. BTSO MESYEB, akredite olmuş önemli kuruluşlarımızdan birisidir. MESYEB ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün imkânlarını birleştirmek suretiyle mesleki eğitimin niteliğini artırmayı hedefliyoruz. Protokol ile MESYEB’in yapacağı mesleki yeterlilik sınavlarında, Müdürlüğümüze bağlı Mesleki ve Teknik kurum/okullarda görev yapan atölye ve meslek dersleri öğretmenlerinin sınavlarda görevlendirilmesi, okulların mesleki eğitim uygulama alanlarının kullanılması ve geliştirilmesi konusunda işbirliği yapılacak. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Türk Akreditasyon Kurumu’nun (TÜRKAK) TS EN ISO 17024 Personel Belgelendirme Standardına göre akredite olan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) yetkilendirme denetimlerini başarıyla tamamlayan merkezin 64 meslekte sınav ve belgelendirme hizmeti sunduğunu kaydeden BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök, protokol sayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı eğitmenlerin tecrübelerinden faydalanılacağını belirtti.

Karşılıklı imzaların atılmasıyla protokol imza töreni sona erdi.

26-08-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.