BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLET MAHALESİ OKULUNA KAVUŞTU

Büyükşehir Belediyesi tarafından Millet Mahallesi’ne kazandırılan Millet Mahallesi İlkokulu törenle hizmete açıldı.
MİLLET MAHALESİ OKULUNA KAVUŞTU

Büyükşehir Belediyesi tarafından Millet Mahallesi’ne kazandırılan Millet Mahallesi İlkokulu törenle hizmete açıldı. Açılış töreninde katılan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı.

Okulu bulunmayan Millet Mahallesine Vali Karaloğlu´nun desteği ile  Bursa Büyükşehir Belediyesi  ve Yıldırım Belediyesi tarafından 8 derslikli Prefabrik okul yapıldı. 330 öğrencinin eğitim gördüğü okul ikili eğitim verecek.

Karaloğlu : “Bu okul Millet’e yakıştı”

Bursa Valisi Münir Karaloğlu da Bursa’da eğitimin desteklendiğini vurgulayarak, “Merkezi hükümetin bütçesinde de en büyük destek eğitime veriliyor. Eğitimi destekliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de söylediği gibi Millet Mahallesi’nde imar sorunu yaşanıyor. Bu sorun çözüldükçe hizmetleri bir bir ulaştırmaya devam ediyoruz. Millet Mahallesi’ndeki öğrencilere hizmet edecek güzel bir okulun açılışını gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediyesi, ihaleyi yaptı ve pırıl pırıl bir okulu mahalleye kazandırdı. Millet Mahallesi İlkokulu Bursa’ya yakışan bir okul oldu. Artık öğrenciler eskisi gibi Çevre Yolu’nu geçmek zorunda kalmayacak, veliler de kaza olur korkusu yaşayamayacaklar “ diye konuştu.

 Vali Karaloğlu, çocukların ve gençlerin iyi yetişmesinin önemine değindiği konuşmasında ailelerin de çocuklarının takipçisi olması gerektiğini ve başarının ancak aile, okul, öğretmen ve öğrenci işbirliğinde artacağına dikkati çekti.

Altepe : “Hedefimiz Bursa’nın gelişmesidir”

Bursa’da eğitime büyük önem verdiklerini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak geleceğimiz için kararlı adımlar attık, atıyoruz. Millet Mahallesi Temel Eğitim Okulu da Millet Mahallesi’nin en büyük sıkıntılarından biri olan ve uzun yıllardır yapılması beklenen bir okuldu ve nihayet eğitime kazandırıldı” dedi.

 Başkan Altepe, okulun Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yıldırım Belediye Başkanlığı arasında Şubat 2013 tarihinde imzalanan protokol kapsamında inşa edildiğini söyledi. Okulun 8 derslikli ve 1200 metrekarelik alanda yapıldığını anlatan Başkan Altepe, prefabrik sistemde inşa edilen okulun, elektrik ve mekanik tesisatı ile çevre düzenlemesinin gerçekleştirildiğini, ısıtma sistemleri ve laboratuvarlarıyla tüm donanımlarının tamamlanarak hizmete sunulduğunu ifade etti.

Başkan Altepe, bölgede imar sorunu yaşandığını hatırlatarak, “Vali’mizin desteğiyle Yıldırım Belediyesi’nin de arsa tahsisiyle yaptığımız okul, bölgede yeni hizmetlerin habercisi olacaktır. Tek amacımız var, güzel ve çağdaş kent, ecdat yadigarı yeşil Bursa’nın her alanda kalkınma ve gelişmesini sağlamaktır” dedi.

Başkan Altepe, yasal engellerle karşılaşıldığından dolayı zaman zaman hizmetlerin geciktiğini vurgulayarak, “Yasalar engel olmadıkça bu şehre söz verdiğimiz her hizmeti yapıyoruz. Hedefimiz hizmet etmektir. Her alanda sağlıklı gelişen Bursa’yı oluşturmaya çabalıyoruz. Okulların eksiklerini Büyükşehir Belediyesi olarak tamamlıyor, eğitime her alanda destek veriyoruz. Gençliğimiz geleceğimizdir. Bilgili, vizyon sahibi ve idealist gençlerin yetişmesini önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

Edebali: “Uzun zamandır yapılması beklenen okul hizmete açıldı”

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ise, Millet Mahallesi’nin büyük sorununun Büyükşehir Belediyesi’nin kazandırdığı okulla çözüldüğüne işaret etti. Edebali, okulun uzun yıllardır yapılması için beklendiğini belirterek, “Geleceğin teminatı olan bu okulu Millet Mahallesi’ne kazandırmak için bir protokol imzalamıştık. Bu okulu Bursa’ya kazandıran Vali Münir Karaloğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ediyoruz. Sağlıklı nesillerin yetişmesi için eğitim çok önemli. Geleceğin teminatı olan gençlerimiz ve toplumun gelişmesi için her alanda çalışıyoruz” dedi.  Edebali, çocukların hayata hazırlanmasının önemine değinerek, hizmet için gece gündüz demeden emek verdiklerini sözlerine ekledi.

Sarıkaya’dan Başkan Altepe’ye eğitime destek teşekkürü

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sakarya da Büyükşehir Belediyesi’nin eğitimin yanında olduğunu vurgulayarak, “Millet Mahallesi İlkokulu, 8 dersliğiyle ikili eğitim veren ve 330 öğrencisi bulunan bir okul. Tesisin bölgeye kazandırılmasında emeği geçen başta sayın Valimiz olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali´ye ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Öğrenciler ve öğretmenlerden beklentimiz büyük” diyerek, okulun başarısıyla dikkat çekeceğine inandığını belirtti.

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle okulu eğitime açan Vali Karaloğlu ve beraberindekiler okulu gezdi, öğrencilerle sohbet etti. Bursa protokolü ve Millet Mahallesi halkı açılışa yoğun ilgi gösterdi. Törenin ardından vatandaşlara aşure ikramı yapıldı.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.