BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZDAN BURSA’YA ÖVGÜLER

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZDAN BURSA’YA ÖVGÜLER

İnegöl’de, hayırsever iş adamı Mehmet Yıldız tarafından yaptırılan ve 26 binadan oluşanHacı Sevim Yıldız Meslekî Eğitim Kampüsü´nün açılışına Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Veli Sarıkaya katıldı.

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, hayır sahiplerine ve katkıda bulunanlara teşekkür etti ve  "Allah, onların yüzlerini ak eylesin. Bu vesileyle 2016-2017 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.
Hayır yapmanın zor olduğunu vurgulayan Bakan Yılmaz: "Bilin ki, hayır yapmak ne kadar zorsa ecri de o kadar büyüktür. Biz de genel kural var: ´Marifet iltifata tabidir.´ Muhakkak ki, iyi iş yapana teşekkür etmeliyiz. Mehmet Bey´e teşekkür ediyoruz ama bir sözümüz daha var; ´İyilik yap, denize at, balık bilmezse Halik bilir´. Dolayısıyla Allah´ın bildiğini Cenab-ı Allah, mutlaka kullarına da bildirir. Mehmet Bey, Allah senin gibilerinin eksikliğini göstermesin.“ dedi.

Bakan Yılmaz, ”Bursa İl Milli Eğitim Müdürümüze sordum: ´Bursa´nın avantajı nedir?´ diye. ´Aydın, çalışkan insanlar, yüzleri gülüyor, yardımseverler, Mehmet Bey gibi olanlar çok´ dedi. Bir şey daha söyledi; buradaki meslek okullarının oranı yüzde 61. Türkiye´de bu oran, yüzde 44. Anladım ki Bursa´nın geleceği aydınlık. Türkiye´nin geleceği aydınlık. Bundan hiçbir şüphem yok. Çünkü bu kahraman milletin bir kahraman lideri var. İnşallah birlik ve beraberlik içinde 21. yüzyıla Türkiye´yi hep birlikte taşıyacağız." dedi.

25-10-201625-10-2016

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.