BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM İL DANIŞMA KURULU YAPILDI

Bursa İl Milli Eğitim Danışma Kurulu toplantısı Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.
MİLLİ EĞİTİM İL DANIŞMA KURULU YAPILDI

Bursa İl Milli Eğitim Danışma Kurulu toplantısı Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi. Vali Yardımcısı Mehmet Vedat Müftüoğlu’nun başkanlık ettiği kurul toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Neşet Çakmaklı’nın yanı sıra, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri, belediyeler, sivil toplum kuruluşları, emniyet yetkilileri, sendikalar ve Uludağ Üniversitesi temsilcileri ile il ve ilçelerde görevli eğitim yöneticileri katıldı. Kurulda ayrıca üye olarak öğretmen, öğrenci ve veliler de yer aldı.

İl Millî Eğitim Strateji Geliştirme Şube Müdürü İbrahim Ataman’ın yaptığı sunu sonrasında ‘Eğitim Öğretim Hizmetleriyle İlgili İlimizde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ konusunda fikir alışverişi yapıldı ve toplantı sonucunda tavsiye kararları alındı.

Katılımcılara danışma kurulunun işleyişi hakkında bilgi veren Veli Sarıkaya, “Kurulumuza verecekleri desteklerden dolayı tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz. Burada çok değerli görüşler ve öneriler paylaşılacak. Burada verilecek öneriler ve alınacak kararlar, gelecekte yapacağımız çalışmalara rehber olacak ve eğitim çalışmalarımızın yol haritasını belirleyecek” dedi.

Geniş bir katılımla gerçekleştirilen toplantıda; özel öğretim ve özel eğitim, öğrenci devamsızlıkları ve iki yıl üst üste başarısız olarak örgün eğitim dışında kalan öğrenciler, TEOG ve LYS sınavları, okul pansiyonları, okullarda sağlık ve güvenlik, sınıf mevcutları ve derslik ihtiyaçları, eğitim kalitesinin artırılması, okul öncesi eğitimde okullaşma oranının artırılması, eğitim konusunda diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılması gibi birçok konunun değerlendirilmesi yapıldı.

Toplantının ardından Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ait uygulama oteline kazandırılan 70 kişilik konferans salonunun açılışı gerçekleştirildi. Nilüfer ismi verilen salonun açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ile Maarif Müfettişleri Başkanı Yavuz Bayar’ın yanı sıra Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, Şube Müdürü İbrahim Ataman ve Okul Müdürü Nazım Hikmet Seren gerçekleştirdi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.