BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM-RUMELİSİAD İŞBİRLİĞİ HIZ KAZANDI

MİLLİ EĞİTİM-RUMELİSİAD İŞBİRLİĞİ HIZ KAZANDI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un geçtiğimiz aylarda Bursa'ya gerçekleştirdiği ziyarette RUMELİSİAD ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitimde İşbirliği Protokolü kapsamında yürütülmesi planlanan çalışmalar hız kazandı. RUMELİSİAD temsilcileri ile İl Milli Eğitim Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş, ilgili protokol yürütme kurulu üyeleri gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. 

Mesleki Eğitime yönelik olarak ortaklaşa yürütülecek çalışmaların ele alındığı ve protokol içi uygulamaların gerçekleştirildiği öncelikli okul olarak belirlenen Hürriyet MTAL'de başlatılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda; öğrencilerin alan seçim sürecinden başlayarak, okulla aynı anda işletmede eğitim, staj ve mezuniyet sonrası istihdam konuları ele alındı; nitelikli işgücünün yetiştirilmesi için yapılacak çalışmalar değerlendirildi. Toplantıda ayrıca protokol kapsamında yürütülecek çalışmaların Görükle MTAL'yi de içine alacak şekilde uygulanması kararlaştırıldı. 

Nitelikli işgücü için mesleki ve teknik eğitimde işbirliği çalışmalarının büyük önem arz ettiğini ifade eden Bülent Altıntaş, "MEB 2023 Eğitim Vizyonunda mesleki eğitimde; öğrencilerin mesleki gelişimlerinin desteklenmesine yönelik iş birliği içerisinde çalışmaların yapılması hedeflenmektedir. Yaptığımız toplantıda ele aldığımız başlıklar 2023 Eğitim Vizyon çalışmalarıyla aynı doğrultuda ilerleyecek ve mesleki eğitimin gelişimine katkı sağlayacak çalışmalar ile ilerleyecektir" dedi. 

RUMELİSİAD Başkanı Ömer Kumova da mesleki eğitimin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi adına destek vermeye hazır olduklarını, bu çerçevede üzerlerine düşen işbirliğine dönük tüm çalışmalarda memnuniyetle yer alacaklarını ifade etti. 

Toplantı kapsamında ayrıca kardeş okul işbirlikleri ve öğretmen eğitimleri gündeme alınarak öğretmen eğitimi boyutunda da seminer dönemlerine yönelik özel uygulamaların planlanması kararlaştırıldı.

22-05-201922-05-201922-05-201922-05-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.