BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü şehitlerini unutmadı. İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, 24 Kasım Öğretmenler Günü çerçevesinde Şehit Öğretmen Şekip Akın’ın ailesini ziyaret etti.
MİLLİ EĞİTİM ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü şehitlerini unutmadı. İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, 24 Kasım Öğretmenler Günü çerçevesinde Şehit Öğretmen Şekip Akın’ın ailesini ziyaret etti.

1984 Yılında Sason İlçe Milli Eğitim Müdürü iken terör saldırısı neticesinde şehit olan Şekip Akın’ın ailesini ziyaret eden Veli Sarıkaya, “Bugüne kadar birçok öğretmenimizi kaybettik. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Acılar ancak birlik ve beraberlik içinde olunursa azaltılır. Bizler de bu acıyı bir nebze olsun paylaşmak için buraya geldik. Eğitim camiası olarak şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

Şehitliğin yüksek bir mertebe olduğunu vurgulayan Veli Sarıkaya, canlarını feda eden öğretmenleri daima hatırladıklarını ve kendilerine minnettar olduklarını söyledi.

Ziyaretlerinden dolayı Veli Sarıkaya’ya teşekkür eden Şehit Öğretmen Şekip Akın’ın eşi Şükran Akın, “Eşim çevresinde sevilen bir öğretmendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaparken şehit oldu. Bir kızım ve bir gelinim öğretmen olarak eşimin mesleğini devam ettiriyor. Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın” dedi. 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Sevinç ise Van’ın Erciş ilçesinde 2011 yılında meydana gelen depremde hayatını kaybeden Neşe Horasan’ın ailesini ziyaret etti. Bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni eden Mustafa Sevinç, eğitim şehitlerine Allah’tan rahmet ve acılı ailelerine sabırlar diledi.

Evlatlarının yokluğuna alışamadıklarını belirten baba İbrahim Horasan, “Kızımın büyük hayalleri vardı. Maalesef onları gerçekleştiremedi. Acımızı içimize gömdük ve bununla yaşamaya çalışıyoruz. Vatanımız sağ olsun” dedi ve ziyaretlerinden dolayı Mustafa Sevinç’e teşekkür etti.

Şehit Öğretmen Şekip Akın 1984 yılında Sason İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaparken evine gerçekleştirilen silahlı baskın sonucunda şehit düşmüştü. Neşe Horasan ise Van’ın Erciş İlçesi Vali Abdulkadir Sarı İlköğretim Okulu’nda bilgisayar öğretmeni olarak görev yaparken Van’ın Erciş ilçesinde meydana gelen depremde 4 öğretmen arkadaşıyla birlikte oturdukları evde hayatını kaybetmişti.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.