BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“MÜFREDAT TEMELLİ STEM EĞİTİCİ EĞİTİMİ” SERTİFİKA TÖRENİ

“MÜFREDAT TEMELLİ STEM EĞİTİCİ EĞİTİMİ” SERTİFİKA TÖRENİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin DÜLGER, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem KOZ ile birlikte Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Müfredat Temelli STEM Eğitici Eğitimi” programının sertifika törenine katıldı. 

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından BTSO Eğitim Vadisi AR-GE binası UZEM salonunda, ortaokul ve lise öğretmenlerinden oluşan 30 kişilik gruba 5 gün boyunca 40 saatlik “Müfredat Temelli STEM Eğitici Eğitimi” verildi. Eğitim sonunda katılımcılara sertifikalarını Sabahattin Dülger ve Ekrem Koz verdi.

Müfredat Temelli STEM Eğitici Eğitimi ile, ilimizde görev yapan Fen bilimleri, Teknoloji-Tasarım, Matematik, Mesleki ve Teknik Alan branş öğretmenlerine STEM eğitim yaklaşımını tanıtmak, ders içinde kullandıkları etkinlikleri STEM çalışmaları haline dönüştürebilmelerine destek olmak, buluş yapma ve problem çözme becerilerinin müfredata entegresini sağlamak amaçlanıyor. Bu sayede öğrenciler; üreten, ekonomik ve sosyal gelişmelere katkı sağlayan, 21. yüzyıl becerilerine sahip, düşünen, sorgulayan, araştıran ve buluş yapabilen bireyler olarak yetiştirilecek.

27-03-201827-03-201827-03-201827-03-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.