BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜRSEL MTAL ÖĞRENCİLERİ AVRUPA’DA STAJ YAPACAK

Bursa’nın Mudanya İlçesinde bulunan Mürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önemli bir AB Projesine imza attı.
MÜRSEL MTAL ÖĞRENCİLERİ AVRUPA’DA STAJ YAPACAK

Bursa’nın Mudanya İlçesinde bulunan Mürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önemli bir AB Projesine imza attı.

Mudanya’nın Mürsel köyü muhtarlığı öncülüğünde, köy halkı ve hayırsever işadamlarının katkılarıyla yaptırılan ve 2012-2013 eğitime başlayan Mürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kısa sürede önemli başarılara imza atmaya başladı. Okul tarafından 2014 teklif çağrısı döneminde hazırlanan Onkoloji Hemşireliği (ONKOHEM) adlı proje AB Başkanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından desteklenmeye değer görüldü. Bin 482 proje arasından desteklenmeye değer görülen 221 proje arasına ONKOHEM isimli proje 47 bin 792 Euro hibe almaya hak kazandı. Erasmus + Ana Eylem 1- Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği programı kapsamında hazırlanan projede hemşirelik öğrencilerinin Onkoloji hemşireliği ile ilgili Avrupa da staj yapması öngörülüyor.

Proje kapsamında 2015 Nisan ayın da 30 Hemşirelik öğrencisi, iki refakatçi ile birlikte 14 gün süre ile Almanya ve İspanya’da Onkoloji hemşireliği ile ilgili staj yapacak. Öğrenciler, proje konusuyla ilgili uygulamaları yerinde görme ve uygulama fırsatı bulacaklar. Ayrıca katılımcılar proje sonunda alacakları Europass Dil ve CV belgeleriyle mesleki kariyerleri açısından iyi bir referans elde etmiş olacaklar.  

7391

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.