BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUSTAFAKEMALPAŞA İSMAİL HAKKI ŞENPAMUKÇU HALK EĞİTİM MERKEZİ´NDE ATÖLYE AÇILIŞI

MUSTAFAKEMALPAŞA İSMAİL HAKKI ŞENPAMUKÇU HALK EĞİTİM MERKEZİ´NDE ATÖLYE AÇILIŞI

Mustafakemalpaşa Halk Eğitim Merkezi Atölyelerinin açılışına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, eğitimin beşikten mezara kadar devam eden bir süreç olduğunu söyledi. 

Cash For Work Projesi kapsamında Mustafakemalpaşa İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezine kazandırılan Müzik-Yiyecek İçecek Hizmetleri-Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri ile Giyim Üretim Hizmetleri Atölyelerinin açılışı törenle yapıldı. Açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Şube Müdürü Ömer Faruk Bektaş’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. 

Açılışa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Eğitimin beşikten mezara kadar devam eden bir süreç olduğunu söyledi. Öğrenmenin yaşı yoktur diyen Dülger, “Özellikle Halk Eğitim Merkezimize kazandırılan bu yatırımları, ileriye yönelik ekonomik yatırımlar olarak görüyorum. Bütün vatandaşlarımızın hayat boyu eğitim almalarını sağlayacak bu yatırımlar, aynı zamanda vatandaşlarımızın ekonomiye katkı sağlamaları demektir. Öğrendiklerimizi başkaları ile paylaşmanın ve bir uğraş ile meşgul olmanın sağlıklı bir hayat için önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi. 

Halk Eğitim merkezlerinde 7 den 77 ye her yaştan insanın ilgi, yetenek ve beklentilerine uygun çalışmalar düzenlendiğini ifade eden Dülger, “Hayat Boyu Öğrenmede Eğitimin Merkezi olan Halk Eğitim Merkezleri Beşikten mezara kadar eğitim ilkesi ile hareket etmektedir. Halk Eğitim Merkezleri tüm bireylere, toplumun içindeki tüm renklere hizmet vermeyi kendisine amaç edinmiş, Atatürk ilkelerini ve çağdaş normları benimsemiş, yerel değerlere önem veren, önemli eğitim kurumlarıdır.” dedi. 

Cash For Work Projesi MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Alman Uluslar Arası İşbirliği Kurumu arasında imzalanan protokol ile 7 ilde 30 Halk Eğitim Merkezinde uygulandı. Proje kapsamında Mustafakemalpaşa İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslara 275 kursiyer katıldı. Proje kapsamında gerçekleştirilen kurslar 3 Ay süreyle devam etti. Kurs süresince maddi katkı da sağlanan kursiyerlere, kursların sonunda kurs bitirme belgeleri verildi ve iş imkânı sağlandı. 

25-04-201925-04-201925-04-201925-04-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.