BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİLÜFER BELEDİYESİ BURSA ROTARY ORTAOKULU İNGİLTERE’DE

Nilüfer Belediyesi Bursa Rotary Ortaokulu “All Different All The Same” (Hepimiz Farklıyız Ama Hepimiz Aynıyız) isimli Comenius Projesi kapsamında 3. toplantı için 11 -16 Kasım 2014 tarihlerinde İngiltere’nin Manchester şehrine gitti.
NİLÜFER BELEDİYESİ BURSA ROTARY ORTAOKULU İNGİLTERE’DE

Nilüfer Belediyesi Bursa Rotary Ortaokulu “All Different All The Same” (Hepimiz Farklıyız Ama Hepimiz Aynıyız) isimli Comenius Projesi kapsamında 3. toplantı için 11 -16 Kasım 2014 tarihlerinde İngiltere’nin Manchester şehrine gitti. Toplantıya okul müdür vekili Mustafa Sakarya ile birlikte 3 öğretmen ve 3 öğrenci katıldı.

2014 Eylül ayında başlanan ve proje ortakları Türkiye, İtalya, İngiltere, Polonya ve Yunanistan olan, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından sağlanan 23.000 Euro hibe karşılığında minimum 24 katılımcının yararlanacağı projenin amacının bir taraftan farklı ülke ve kültürlerde yaşayan toplumların farklı ve ortak özelliklerini okul müfredatına uyarlanmış çeşitli etkinliklerle ortaya çıkarmak, diğer taraftan da çocuk haklarına dikkat çekmek olduğunu belirten Nilüfer Belediyesi Bursa Rotary Ortaokulu Müdür Vekili Mustafa Sakarya, 5 farklı ülkede yapılacak toplantıların özellikle çocuklarla ilgili bayram ya da festival tarihlerinde planlandığını söyledi. Crumpsal Lane Primary School ev sahipliğindeki programda okulda ders ziyaretlerinin yanı sıra,  okul öğrencilerinin ihtiyaç sahibi çocuklar için okulda yaptıkları çeşitli etkinliklerle para topladıkları Children in Need Day etkinliklerine katıldıklarını belirten Sakarya, “Bunların yanı sıra ev sahibi okul rehberliğinde şehrin tarihi ve kültürel zenginlikleri görülüp, belediye ziyareti gerçekleştirildi. 5 günlük bu ziyaret hem öğrencilerimiz hem de öğretmenlerimiz ve tüm okulumuz adına son derece verimli geçmiştir.” dedi

Projenin 4. toplantısının Nisan 2015’te Bursa’da yapılacağını söyleyen Mustafa Sakarya,  konukların 23 Nisan etkinliklerinde misafirimiz olarak şarkı, şiir gibi çeşitli etkinliklere katılacaklarını, Mayıs 2015’te Yunanistan – Selanik’te yapılacak olan son toplantıda ise öğrencilerin ortak bir tiyatro oyunu sergileyeceklerini belirtti. Sakarya, proje ile asıl amaçlarının ise etkinliklerde hem şehrimizi hem de ülkemizi ve kültürümüzü en güzel bir şekilde temsil etmek olduğunu söyledi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.