BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖGEM İLK MEZUNLARINI VERDİ

ÖGEM İLK MEZUNLARINI VERDİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezi (BEDAM) arasındaki “Öğretmenlik Gelişimi Merkezi (ÖGEM) İçin Eğitim Görevlisi Yetiştirilmesi Eğitimi Protokolü”  kapsamında verilen eğitimleri başarıyla tamamlayan öğretmenler için sertifika töreni düzenlendi.

Törene, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Milli Eğitim Şube Müdürleri Muhittin Bilir ve Necat Dişçi, Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri (BEDAM) Müdürü Prof. Dr. Ali Halıcı ve Yard. Doç. Dr. Nida Temiz katıldı.

Sözlerine BEDAM Müdürü Halıcı’ya, tüm hocalara ve katılımcılara teşekkür ederek başlayan Sarıkaya, müfettişlik zamanındaki bir anısını paylaştı ve “Bu anıdan hareketle öğretmenlerimizin sahip olması gereken donanımları, öğretmenlerimize nasıl kazandırabiliriz diye düşündük ve proje böyle başladık.” dedi.

“Dünyada eğitimde 4 tane ana standart vardır. Bu standartlardan biri de kaynaklar ve yapılardır. Bunun da 4 tane göstergesi vardır. Bu göstergelerden biri öğretmenlik mesleğinin gelişimidir” diyen Sarıkaya, “Bu proje eğitim öğretimin kalitesinin arttırılması ile ilgilidir. Bundan sonraki süreçte zümre eğitimleri şeklinde devam edeceğiz. Daha sonra formatör olarak sizlerin yenilenmenizle ilgili projeler üreteceğiz.” diye konuştu.

Halıcı, “ Öğretmen Gelişimi Merkezi’nin Eğitim Öğretmeni yetiştirmek için yaptığı bu projenin kapanış töreninde bulunmaktan gurur duyuyorum. Bu projeleri ve organizasyonları yöneten İl Milli Eğitim Müdürüne ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bu proje kapsamında BEDAM olarak 13 öğretim üyesi görevlendirdik. Onlar da hafta içi ve hafta sonu olmak üzere toplamda 110 saat eğitim verdiler. Onlara çok teşekkür ediyorum.“ dedi.

Eğitim alan öğretmenlerden Alper Öztürk ve Kübra Pehlivan da, birer konuşma yaptılar ve aldıkları eğitimlerle ilgili görüş ve düşüncelerini paylaştılar.

 

Konuşmaların ardından, öğretmenlere sertifikaları verildi. Öğretmenler sertifikalarını, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın elinden aldılar ve törenin sonunda Başkent Üniversitesi’nin cübbesini giydiler. Törenin sonunda pasta kesildi ve toplu fotoğraf çekildi.

31-03-201731-03-201731-03-201731-03-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.