BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER AB’Yİ ÖĞRENDİ

ÖĞRENCİLER AB’Yİ ÖĞRENDİ

Öğrencilerin Avrupa Birliği (AB) hakkındaki bilgilerini ve farkındalık düzeylerini artırmayı sağlamak amacıyla Bakanlığımız Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından 21 pilot ilde uygulanan yarışmaların bu yıl sonuncusu düzenlendi.

Yarışmalarla öğrencilerin AB konusunda araştırma yapmalarını sağlamak ve öğrencilerin AB değerleri, temel haklar ve politikaları hakkındaki bilgilerini ve farkındalıklarını artırıp AB’yi daha iyi tanımaları hedeflendi.

Proje kapsamında düzenlenen “AB’yi Öğreniyorum” bilgi yarışmasıyla 10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusunda bilgi düzeyleri eğitim faaliyetleri yolu ile artırıldı ve Avrupa Birliği değerlerini öğrenmeleri teşvik edildi.

"Bana AB´yi Anlat" resim yarışmasına 7. sınıf öğrencileri; slogan yarışmasına 8. sınıf öğrencileri; kısa öykü yarışmasına 9. sınıf öğrencileri katıldı. “AB’yi Öğreniyorum” bilgi yarışmasına ise liselerin 10. sınıf öğrencileri katıldı.

İlimizde resim, slogan, kısa öykü ve bilgi yarışmasında ilk üç dereceye giren öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen bir törenle çeşitli hediyeler dağıtıldı. Birincilere dizüstü bilgisayar, ikincilere bisiklet ve üçüncülere satranç takımı verilirken danışman öğretmenlere dolma kalem, dereceye giren okullara da duvar saati hediye edildi.

Slogan yarışmasında “AB bir çiçek Türkiye onu büyütecek”  sloganı il birincisi oldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya dereceye giren öğrencileri ve onlara bu konuda destek olan öğretmenlerini tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

 

28-06-201628-06-201628-06-201628-06-201628-06-2016

28-06-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.