BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER BURSASPOR SEVGİSİNİ ANLATACAK

Bursa’mızda yer alan ilköğretim ve liselerdeki öğrencilerin katılabileceği “Bursaspor Sevgin Kağıda Dök” adlı şiir, hikaye, kompozisyon ve resim yarışmasının tanıtımı Bursaspor’un Özlüce Tesislerinde gerçekleştirildi.
ÖĞRENCİLER BURSASPOR SEVGİSİNİ ANLATACAK

Bursa’mızda yer alan ilköğretim ve liselerdeki öğrencilerin katılabileceği “Bursaspor Sevgin Kağıda Dök” adlı şiir, hikaye, kompozisyon ve resim yarışmasının tanıtımı Bursaspor’un Özlüce Tesislerinde gerçekleştirildi.

Tanıtım toplantısına Bursa İl Milli Müdürü Veli Sarıkaya ve Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı’nın yanı sıra Bursaspor Genel Sekreteri Nihat Sapan, Altyapı ve Futbol Okulu’nda Sorumlu Yöneticisi Ali Turan ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kahya katıldı. 

Bursaspor’un Türkiye’nin önemli kulüplerinden birisi olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya  “Bu projeyle müdürlüğümüz ile güzide kulüplerinden olan Bursaspor Kulübümüz arasında önemli bir işbirliği gerçekleştiriyoruz. Bursaspor sevgini kağıda dök projesiyle Öğrencilerimizde spor sevgisini yaygınlaştırmayı, öğrencilerimiz arasında Bursaspor sevgisini artırmayı ve bundan daha önemlisi de şehir kimliği ve kültürü bağlamında öğrencilerimizin şehri ülke ve dünya çapında temsil eden kulübümüz Bursaspor ile ilişkilerini artırmayı hedefliyoruz. Özellikle okul çağındaki öğrencilerimizin spor ile muhabbetlerinin artırılmış olması kendilerinin kişilik gelişimlerinde çok önemlidir diye düşünüyorum. Öğrencilerimizin zararlı alışkanlıklara düşmemeleri için sporla ilişkinin ne kadar önemli olduğu malumunuz. Buradan hareketle, ilkokul, ortaokul ve liselerde yarışma düzenliyoruz.  Bizim arzumuz çok sayıda öğrencimizin bu yarışmalara katılacağını düşünüyorum. Bursa’ya ve Bursaspor’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ise Bursaspor sevgisini yaymak adına Milli Eğitim Müdürlüğü ile çalışmaların sürdürüleceğini belirtti. Bölükbaşı sözlerini şöyle sürdürdü; “Çok güzel bir olayın içerisindeyiz. Şuandaki Bursaspor’u sevgisini ve bilincini yaymak adına yapılan bu tanıtımda tabii ki ilk adımdaki kompozisyon, hikaye, şiir ve resim yarışmasının dışında yine Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile olan çalışmalarımız devam edecek. Az önce kendileri ile konuştuk. Bizlere yardımcı olacaklarını ifade ettiler. İnşallah bir süre içerisinde okullarımızı ziyaret edeceğiz. Yönetimimiz, teknik heyetimiz, futbolcularımız ile ziyaret edeceğiz. Bursaspor sevgisini bu yarışma ile daha da pekiştireceğiz. Yine okullarımızda Bursaspor köşesi oluşturulması için gereken istişareleri yaptık.  Bu projede katkısı bulunan başta Ali Turan arkadaşımıza, proje sorumlusu AR-GE Başkanımız Kemal Güler’e ve en büyük teşekkürü de İl Milli Eğitim Müdürümüze ve Müdür Yardımlarımıza ediyorum. Başarılı olacağımıza inanıyorum.”

Bursaspor Genel Sekreteri Nihat Sapan ise Bursa’daki nüfusun yaklaşık %20’sinin öğrencilerden oluştuğunu belirterek,  “Bursaspor sevgisi de küçük yaşlarda aşılamak için bu çok önemli bir proje. Yönetim Kurulumuzda tartışıldı. Bu proje önümüze geldiğinde heyecanlandık. Şiir, kompozisyon ve resim yarışması. Küçük öğrencilerimizin Bursaspor ile ilgili düşüncelerini bizlere aktarması çok önemli. Bursaspor buradan taraftar kazanacak” dedi.

Projenin hedefinin küçük yaşlarda Bursaspor sevgisini okullarda öğrenim gören öğrencilere aşılamak olduğunu belirten Altyapı ve Futbol Okulundan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Ali Turan “Bursaspor Sevgini Kağıda Dök adlı yarışmamızda ilk ve orta dereceli okullarda “Bursaspor Bilinci ve Sevgisi” konulu şiir ve resim yarışması, Liselerde “Küllerinden doğan takım, Şampiyon Bursaspor” konulu hikaye yarışması, “Yaşadığım şehrin takımı, Bursaspor” konulu kompozisyon yarışması hayata geçiyor. Bursa’da yaklaşık 900 İlk ve orta dereceli, 200 adet ise Lisemizde öğrenim gören çocuklarımıza Bursaspor sevgisini aşılamak için bu yarışmayı düzenledik. Yarışmayla ilgili tüm ayrıntılara kulübümüzün web sitesinden ulaşılabilecektir. İl Milli Eğitim Müdürümüze ve Yardımcılarına bizlere göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Mustafa Kahya ise”Bursaspor Kulübü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz yaz döneminde bu proje için çalıştı. Güzel bir proje. Hedefe ulaşacağımıza inanıyoruz. Minik Bursalılara Bursaspor’u sevdirmek için bu yola çıktık. İnşallah Bursa’mıza hayırlı olur” dedi.

7393

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.