BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER KİTAP YAZACAK

Yenişehirli öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün uygulamaya koyduğu “Bir Hikâye Bir Şiir de Bizden” konulu yarışma kapsamında kitap yazacak.
ÖĞRENCİLER KİTAP YAZACAK

Yenişehirli öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün uygulamaya koyduğu “Bir Hikâye Bir Şiir de Bizden” konulu yarışma kapsamında kitap yazacak.

Yenişehirli öğrenciler kitap yazmaya hazırlanıyor. Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Bir Hikâye Bir Şiir de Bizden” konulu yarışma kapsamında öğrenciler tarafından yazılan hikâye ve şiirler bir kitapta toplanacak.

Öğrenciler, yarışma kapsamında “Hoşgörü, Birlikte Yaşama Kültürü, Milli ve Manevi Değerlere Karşı Saygı, Paylaşma, Fedakârlık Bilinci, Yardımseverlik, Emanete Sahip Çıkma, Sözünde Durma, İyiliği Unutmama, Aileye Vefa ve Sadakat” konularında şiir veya hikâye yazacaklar. Hazırladıkları eserlerini 2 Mart 2015 tarihine kadar okul idarelerine teslim edecekler. Okullarda yapılacak değerlendirme sonucunda kitapta yer alacak eserler 6 Mart 2015 tarihine kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilecek. Bu eserler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce bir kitapta toplanacak ve kamuoyu ile paylaşılacak. Yarışmaya resmi eğitim kurumlarının 4-12 sınıfları arasında okuyan tüm öğrenciler katılabilecek.

Öğrencilerde ve toplumda ahlaki değerler yönünden farkındalık oluşturmayı amaçlayan bu yarışmada kişiye ve topluma yararlı olacak temel değerleri gündeme taşıyarak öğrencilere bilinç kazandırılması hedefleniyor. Yarışmanın ayrıca Yenişehir genelindeki okullarda okuyan öğrencilerde Türkçeye olan ilginin artırılması, kendilerine olan güven duygusunun geliştirilmesi ve ana dilimizi kullanma bilincinin kazandırılmasına katkı sağlaması bekleniyor.   

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.