BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER KUDÜS’Ü ANLATTI

ÖĞRENCİLER KUDÜS’Ü ANLATTI

“Kudüs’ü Anlamak ve Anlatmak” konulu sempozyum BTSO Oğuz Kağan Köksal Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Kudüs’ün dününün, bugününün ve geleceğinin konuşulduğu sempozyumda Kudüs’e Mektup yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. 

İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu tarafından 2018 yılı “İslam Dünyası Gençlik Başkenti” olarak ilan edilen Kudüs’ün kutsiyetinin ve tarihi statüsünün önemi konusunda farkındalık yaratmak için “Kudüs’ü Anlamak ve Anlatmak” konulu konferans gerçekleştirildi. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün öncülüğünde Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi koordinasyonunda gerçekleştirilen sempozyuma İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi de katkı sağladı. BTSO Oğuz Kağan Köksal Konferans Salonunda yapılan etkinliğe lise öğrencilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Sempozyumda görev alan öğrenciler Kudüs’ün dününü, bugününü ve geleceğini anlattı. 

Kudüs’e Mektup konulu yarışmada ödüller sahiplerini buldu 

Sempozyum kapsamında gerçekleştirilen Kudüs’e Mektup yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı. Gürsu Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Edanur Yayan’ın birinci olduğu yarışmada, Mudanya Şehit Cüneyt Bursa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Ayşegül Çayır ikinci, Osmangazi Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Ayşenur Karagöz ise üçüncü olma başarı gösterdi. Öğrenciler ödüllerini Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Çiçek’in elinden aldı.

15-05-201815-05-201815-05-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.