BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER SARIKAYA İLE RÖPORTAJ YAPTI

ÖĞRENCİLER SARIKAYA İLE RÖPORTAJ YAPTI

Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri uluslararası nitelikte çıkarılacak olan " Hüdavendigar " adlı okul dergisi için İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

Öğrencilere eşlik eden Okul Müdürü Mehmet Türkmen,” Okulumuz, Müslüman toplumların ihtiyaç duyduğu alanlarda nitelikli insan yetiştirilmesine destek olmak ve ülkemizin eğitim imkanları çerçevesinde Müslüman toplumlar arasında eğitim ve kültür işbirliğini geliştirmek amacıyla kurulmuş bir okuldur. Bu sebeple manevi değerleri özümsemiş bilimsel düşünen uluslararası düzeyde dünyaya değer katan idealist, Dünyaya ve insanlığa duyarlı, kimliğini manevi değerlerle şekillendiren, donanımlı, bulundukları ülkelerde ve üstlendikleri görevlerde rol model olabilen, İslam ülkelerinin kültürlerinin ve inanç dünyalarının buluşmasına, yaşatılmasına katkı sağlayan bireyler yetiştirilmesini hedefliyoruz Öğrencilerimiz de Edebiyat Öğretmenleri Mehmet Ateş ile birlikte bu kapsamda okulumuzu tüm Türkiye’ye ve yurt dışına tanıtacak olan bu dergiyi hazırlıyorlar” dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya öğrencilerin söyleşideki sorularını içtenlikle cevapladı ve onlara başarılar diledi. 

 

17-03-201717-03-201717-03-201717-03-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.