BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER “SELFIE” İLE DİJİTAL BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYOR

  ÖĞRENCİLER “SELFIE”  İLE DİJİTAL BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYOR

Yenilikçi öğretim, yöntem ve tekniklerin Avrupa’daki öğretmenlerle paylaşımını sağlayan, öğrencilerin dijital teknoloji ve yabancı dil kullanma becerilerini geliştirerek okulları uluslararası düzeyde görünürlüğe ulaştıran “eTwinning” çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Okul bazında yapılan çalışmalarla eTwinning okul etiketi almaya hak kazanan okulların müdürlerine ve öğretmenlerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törenle başarı belgeleri verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Müştak Gencer ve Bursa İl Koordinatörü Feride Başak Başar’ın katılımıyla gerçekleşen tören sonrası  “SELFIE” öz-düşünüm aracı bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger: “Giderek gelişen ve değişen dünyada sadece eğitim almak yetmiyor. Çocuklarımızın ve gençlerimizin kendini ifade edebilen, yaratıcı düşünebilen ve yarattıklarını ortaya koyabilen bireyler olmaları bizleri bir adım daha ileriye taşıyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında 2023 vizyonunu gerçekleştirmek ve bunun bir adım ötesine geçerek 2053 ve 2071 vizyonunu göğüsleyecek olan gençlerimizin, sosyal ve akademik alanlardaki gelişimlerini sağlayabilmek üzere çalışmalar büyük bir titizlikle sürdürülüyor. Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde yer verdiği  “öğrenme süreçlerinde dijital içerik” ve “beceri destekli dönüşüm” teması doğrultusunda hayata geçirdiği “SELFIE” projesinin dijital becerilerin gelişmesine önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” dedi.

“SELFIE” projesi ile Bursa dahil 47 ilde çalışmalara başlanıyor

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün eğitimde teknoloji kullanımı ve dijital yetkinlik gelişimini desteklemek amacıyla eTwinning okul etiketi almaya hak kazanan pilot okullarda hayata geçirdiği “SELFIE” projesi ile Bursa dahil 47 ilde çalışmalara başlanıyor.

Avrupa Komisyonu’nun bir girişimi olarak Avrupa’nın birçok ülkesindeki okulların uzmanlarından, eğitim bakanlıklarından ve araştırma kurumlarından oluşan bir ekiple birlikte çalışarak geliştirilen SELFIE uygulaması ile Avrupa Birliğine üye ve aday ülkelerin eğitim öğretim sistemlerinin geliştirilmesi, ülkeler arası karşılıklı öğrenme deneyimi ve iyi uygulama örneklerini tanımlayarak politika geliştirilmesi hedefleniyor.

2019’un sonuna kadar bir milyon öğretmen, eğitmen ve öğrenene ulaşması planlanıyor

Dijital teknoloji kullanımının okul yönetimi, öğretmen ve öğrenci boyutunda kullanılmasını hedefleyen bir öz-düşünüm aracı olarak uygulanmaya başlanacağı “SELFIE” öz-değerlendirme uygulaması ile tüm AB Üye Devletleri ve Batı Balkan ülkelerinin 2019’un sonuna kadar bir milyon öğretmen, eğitmen ve öğrenene ulaşması planlanıyor.

26-03-201926-03-201926-03-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.