BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER TASARLAYARAK ÖĞRENECEK

ÖĞRENCİLER TASARLAYARAK ÖĞRENECEK

Öğreniyorum Yapıyorum Bilim ve Teknoloji Karavan Atölyesi’nin, Başöğretmen Ortaokulu’nda yapılan tanıtım toplantısına Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Kaymakamı Zafer Orhan, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer ve Ben Maker projesinin kurucusu, Ermetal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Gülener katıldı.

Çocukların bilimsel faaliyetlere kolayca ulaşmaları sağlanarak, hedef belirleme ve meslek yönlendirmesinde etkin olmasının hedeflendiği "Öğreniyorum Yapıyorum Bilim ve Teknoloji Karavan Atölyesi" sayesinde çocuklar, çeşitli atölyeler ile bilim ve teknolojiyi bir araya getirecek ve kendilerine yeni ürünler tasarlayabilecek.

Osmangazi İlçesinde eğitim gören 7-12 yaş arasındaki 2 bin 420 çocuk Öğreniyorum Yapıyorum Bilim ve Teknoloji Karavan Atölyesi’nde eğitim alacak. Çocuklara ahşap tasarım atölyesi, robotik kodlama atölyesi, elektronik atölyesi ve 3D modelleme ve 3D yazıcı atölyesi uygulamalarında eğitim verilecek.

Osmangazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan törenin ardından protokol üyeleri, Öğreniyorum Yapıyorum Bilim ve Teknoloji Karavan Atölyesi’nin içerisine girerek öğrencilerin çalışmalarını ve verilen eğitimi gözlemledi. 

08-02-201808-02-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.