BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZE SPOR MALZEMESİ DAĞITILDI

ÖĞRENCİLERİMİZE SPOR MALZEMESİ DAĞITILDI

Milli Eğitim Bakanlığımızın, Milli Olimpiyat Komitesi ve P&G şirketiyle birlikte yürüttüğü “Okulumdan Olimpiyat Oyunlarına” sloganıyla yola çıktığı spor malzemesi dağıtım töreni Turgut Yılmaz İpek Yatılı Bölge Okulunda yapıldı.

Törene Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Mücahit Akgün, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Akyıldız, P&G Türkiye ve Kafkasya Kurumsal İletişim Başkanı Ayça Turgay, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Ayda Uluç ve Milli Sporcular katıldı.

Törenin açılışında konuşan Okul Müdürü Abdülhamit İspir, Milli Eğitim Bakanlığımızın, Milli Olimpiyat Komitesi ve P&G şirketiyle birlikte yürüttüğü olimpiyat oyuncularını destekleme ve okullara spor malzemesi dağıtımı uygulamasının özellikle dar gelirli ailelerden gelen öğrencilerin sportif etkinliklerde desteklenmesi adına büyük bir önem taşıdığına vurgu yaptı.  Türkiye genelinde 300 okulda 50 bin öğrenciye yapılacak spor malzemesi dağıtımının Bursa kanadının okullarında yapılmasından ve okul öğrencilerine spor malzemesi dağıtılacak olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

P&G Türkiye ve Kafkasya Kurumsal İletişim Başkanı Ayça Turgay, gençleri spor yapmaya özendirmeyi ve sporcuları maddi manevi desteklemeyi ilke edindiklerini belirtti. Yürüttükleri “Olimpik Anneler Projesinin” 1 paket = 1 destek kampanyasıyla bugüne kadar 81 ilde 81 okula 330 bin spor malzemesi dağıttıklarını belirtti. Bugünde Turgut Yılmaz İpek Yatılı Bölge Okulu’nun öğrencilerine spor malzemesi dağıtacak olmalarının heyecanını yaşadıklarını belirtti.

Milli Sporcu Hamza Dursun, gençlerin spora yönlendirilmesinin, spor yapan gençlerin ise desteklenmesin son derece önemli olduğuna vurgu yaptı.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mücahit Akgün, yürütülen kampanya ile bugüne kadar 81 ilde 81 okulda malzeme dağıtıldığını bu yıl ise yatılı bölge okullarını da bu okulların arasına dahil ettiklerini belirtti. Özellikle yatılı kalan öğrencilerin evlerine döndüklerinde bu spor malzemelerini köylerine taşıdıklarını ve bu anlamda spor elçileri olduklarını söyledi. Öğrencileri spora teşvik etmenin ve bu anlamda önlerinin açılmasının önemine değindi. Çocukları spora ve olimpiyat oyunlarına yönlendirerek rol model olunması gerektiğini vurgulayan Akgün, gelecekteki olimpiyat sporcularının bu öğrenciler arasından çıkacağını belirti sözlerini “Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanın mutlaka başarıya ulaşıyor” diyerek tamamladı.

Tören, öğrencilere eşofman dağıtılması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

02-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.