BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENMENİN YAŞI YOK

Yenişehir Halk Eğitim Merkezini ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici, öğrenen bireyden öğrenen topluma doğru geçilmesi için Halk Eğitim Merkezlerinin önemli sorumluluğu olduğunu söyledi.
ÖĞRENMENİN YAŞI YOK

Yenişehir Halk Eğitim Merkezini ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici, öğrenen bireyden öğrenen topluma doğru geçilmesi için Halk Eğitim Merkezlerinin önemli sorumluluğu olduğunu söyledi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıs Mustafa Bilici Yenişehir Halk Eğitim Merkezinde kursiyerleri sınıflarında ziyaret etti. Ziyarete İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa ayaz ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Çağlayan da katıldı.

Ziyaret esnasında 65 yaşında olan kursiyer Düriye Erüstün ilgi odağı oldu. Mustafa Bilici, parça kumaşların bir araya getirildiği ve yatak örtüsü, masa örtüsü gibi ev ürünlerinin yapımıyla ilgili “40 Pare” kursuna katılan 65 yaşındaki Düriye Erüstün’ü öğrenme azminden dolayı tebrik etti.

Öğrenmenin yaşı yok

Türkiye’de kişi başı ortalama eğitim yılının yaklaşık 6,5 yıl olduğunu vurgulayan Mustafa Bilici, “Ülke hedeflerinin yakalanması için kişi başı ortalama eğitim yılının artırılması önem arz ediyor. Öğrenen bireyden öğrenen topluma doğru gidiyoruz. Artık halk eğitim modelinden hayat boyu öğrenme modeline geçildi. Burada da en önemli sorumluluk Halk Eğitim Merkezlerimize düşüyor. Öğrenmenin yaşı yok beşikten mezara kadar öğrenmeye muhtacız” dedi.

Halk Eğitim Merkezleri Bir Fırsat

Yaşam boyu eğitim veren Halk Eğitim Merkezlerinin önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Mustafa Bilici, “Bizlerin görevi sadece öğrencilerimizi değil tüm vatandaşlarımızı eğitmektir. Halk Eğitim Merkezlerimiz de bu noktada bizlere yardımcı olan önemli kurumlarımızdır. Bir meslek öğrenmek, mesleğini geliştirmek, ilgi duyduğu alanlara göre hobiler edinmek, kısacası her hangi bir konuda eğitim almak isteyen tüm vatandaşlarımız Halk Eğitim Merkezlerinden faydalanabilmektedir.” dedi. Eğitimin günümüzün en önemli unsurlarından birisi olduğunu da belirten Mustafa Bilici, “Vatandaşlarımızın bu fırsatı iyi değerlendirmelerini, kendilerini eğitmek ve geliştirmek adına Halk Eğitim Merkezlerimizden yararlanmalarını arzu ediyoruz.” dedi.

Tam gün, tam yıl öğretim yapan Halk Eğitim Merkezlerinin yılın on iki ayında ve haftanın yedi gününde hizmet verdiğini belirten Merkez Müdürü İsmail Güzel, “Halk Eğitim Merkezleri tarafından açılan kurslar vatandaşların istek ve ihtiyaçlarına göre günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak düzenleniyor. Kurslarda hafta içi-hafta sonu, sabah-öğle-akşam grupları oluşturulabiliyor” dedi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.