BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERE YÖNELİK EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) arasında Öğretmenlerin mesleki gelişimlerine yönelik protokol imzalandı.
ÖĞRETMENLERE YÖNELİK EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) arasında Öğretmenlerin mesleki gelişimlerine yönelik protokol imzalandı.

Bursa’da görev yapan idareci ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine yönelik hizmetiçi eğitimlerin düzenlenmesi amacıyla Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ÖRAV arasında protokol imzalandı. Protokol törenine İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve ÖRAV Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Bal’ın yanı sıra Şube Müdürü Kemal Ünal ve proje sorumluları katıldı.

Dünyanın hızla geliştiğini ve değiştiği vurgulayan Veli Sarıkaya, “Farklı öğrenme biçimlerine sahip öğrencilere ulaşabilmek için öğretmenlerin de günümüz şartlarına uygun metot ve teknikler geliştirmeleri gerekiyor. Bu nedenle öğretmenlerin mesleki gelişimlerini takip ediyor ve bununla ilgili adımlar atıyoruz. Bu projeyle de öğretmenlerimize destek olmak ve gelişimlerine katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

Sarıkaya: Öğretmenleri kabiliyet avcısı olarak görüyorum

Öğretmenleri bir nevi kabiliyet avcısı olarak gördüğünü ifade eden Veliu Sarıkaya, öğretmenin öğrencideki potansiyeli fark edip, kullandığı metot ve tekniklerle ortaya çıkaran kişi olduğunu söyledi.

Törende konuşan ÖRAV Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Bal, “Projedeki amacımız, öğrenciye dokunmak ve faydalı olmaktır. Protokol çerçevesinde verdiğimiz eğitimlerin öncesinde ve sonrasında öğretmen ve öğrencilere yönelik anketlerle eğitimin etkisini ölçüyoruz. Buradan aldığımız veriler ışığında eğitimlerimizi en iyi şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

Protokol kapsamında idareci ve öğretmenlere Öğrenen Lider Öğretmen, Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (EYGEP), Çözüm Odaklı İletişim, Öğretmenin Kimyası başlıklı seminerler verilecek. Bu seminerlerde idareci ve öğretmenlere İletişim Becerileri, Sınıf Yönetimi, Ölçme ve Değerlendirme gibi öğretmenlik mesleğini ilgilendiren konular işlenecek.

73767377

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.