BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Bursa Valisi İzzettin Küçük başkanlığında “Okul Güvenliği Toplantısı” yapıldı. Toplantıya,  İl Jandarma Komutanı Tuğg. Hakan Saraç, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cahit Şahin ile eğitim paydaşları katıldı.

Bursa Valisi İzzettin Küçük, önümüzdeki hafta başlayacak olan 2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi öncesinde Milli Eğitim yetkilileri başta olmak üzere, muhtarlar, okullardaki aile birliği yetkilileri ve konunun diğer paydaşları ile Çarşamba Valilik Binası Toplantı salonunda geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi. 

Toplantıda konuşan Vali İzzettin Küçük: “Çocuk cıvıltılarını ve tekrardan okul bahçelerinde duyacağımız 550 bine yakın öğrencimizin olduğu Bursa’da çoğu okulumuzda tekli eğitime geçmiş olacağız. Halen yapımı devam eden okullarımız var. Onlarda tamamlandıkça peyderpey okullarımızı devreye sokacağız. Hepimiz çocuklarımıza gözümüz gibi bakıyor ve kolluyoruz. Çocuklarımızı komşumuza emanet ederken düşünüyoruz ama gönül rahatlığı ile okullarda öğretmenlerimize teslim ediyoruz. Bu gönül rahatlığının artarak devam etmesi için de Milli Eğitim Müdürlüğümüz öncülüğünde Emniyet Müdürlüğümüz, Jandarma Komutanlığımız ve diğer kurumlarımız ile birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Geçen yıl eğitim öğretim sezonunu güvenli ve huzurlu bir şekilde tamamlamak için bir takım tedbirler almıştık bu yıl geçmişte yaptığımız çalışmaları arttırarak ve daha da detaylandırarak hayata geçireceğiz.” dedi. 

HER OKULA GÜVENLİK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçtiğimiz günlerde açıkladığı ‘Güvenli Okul, Güvenli Gelecek’ projesiyle ilgili Bursa’daki okullarda da güvenlik personeli hizmeti verileceğinin altını çizen Vali Küçük: “ Yarınlarımızın teminatı yavrularımızın güvenli bir ortamda eğitim almaları bizim için son derece önemli. Gerek servisler, gerekse okul dışında ki şahıslar için kolluk güçlerimizin gözü kulağı sürekli okullarımızın üzerinde olacak.” dedi. 

Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başlayan  İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa´da okul güvenliği konulu bir sunum gerçekleştirdi. Toplantıda okul güvenliği, bağımlılıkla mücadele, okul servisleri, okul çevrelerindeki metruk binaların yıkımı, öğrenci-öğretmen-veli eğitimleri gibi konular görüşüldü.  

Toplantı sonunda Merinos İlkokulu 1.sınıf öğrencileri Vali Küçük ve beraberindekiler çiçek takdim etti.    

13-09-201813-09-2018

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.