BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL MÜDÜRLERİNE ‘ÖGEM’ PROJESİNİN TANITIMI YAPILDI

OKUL MÜDÜRLERİNE ‘ÖGEM’ PROJESİNİN TANITIMI YAPILDI

BTSO Eğitim Kampüsü Oğuz Kağan Köksal Toplantı Salonunda Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul müdürlerine Öğretmenlik Gelişimi Merkezi (ÖGEM) projesinin tanıtımı yapıldı.

Müdürlüğümüze bağlı kurumlarda görev yapan öğretmenler MEBBİS ‘Hizmetiçi Eğitim Modülü’ ne başvuru yapmaları halinde ÖGEM projesi kapsamındaki hizmetiçi eğitimlere katılabilecekler. 

Tanıtım toplantısının açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “Öğretmenlik mesleğinde en çok; yöntem ve teknik, ölçme/değerlendirme, sınıf içi etkinlikler ve materyal geliştirme gibi ustalık alanlarına ihtiyacımız var. İlimizdeki öğretmenlerimizi bu alanlarda desteklemek için alanlarında iddialı olan öğretmenlerimize üniversitelerden eğitimler aldırarak formatör öğretmenler olarak yetiştirdik. Formatör öğretmenlerimizin de diğer öğretmenlerimize vereceği bu eğitimlerin, 15 dakikası akademik 45 dakikası da pratik yani atölye şeklinde olacak. Sürekli gelişen ve değişen teknolojide 2005 sonrası doğan öğrencilere, 30 yıl öncesindeki yöntem ve teknikleri kullanarak başarılı olmamız mümkün değil. Biz de Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğretmenlerimizi alanlarında geliştirmek üzere ÖGEM’i kurduk. Okul Müdürlerimizden ÖGEM projesine en üst seviyeden sahip çıkmalarını ve öğretmenlerimizi bu projeye teşvik etmelerini istiyor, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın konuşmasının ardından okul müdürlerine ÖGEM projesinin tanıtımı yapıldı ve müdürler ÖGEM hakkında merak ettiği konuları sordular.

23-11-201723-11-201723-11-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.