BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL SPOR ETKİNLİKLERİ 4. YILINDA

OKUL SPOR ETKİNLİKLERİ 4. YILINDA

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliğiyle düzenlenen Okul Spor Etkinlikleri’nin açılış töreni Fethiye Spor Kompleksi’nde yapıldı.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen törene Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Nilüfer Kaymakamı Avni Oral,  öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Törende konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin DÜLGER: ” Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Müdürlüğümüz arasında imzalanan eğitimde iş birliği protokolü kapsamında düzenlenen Okul Spor Etkinlikleri’nin 4. senesindeyiz. 196.000 öğrenci ile başlayıp bu sene 252.000 öğrenciye ulaşacak olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Müdürlük olarak 24 öğretmenimizle yaz, kış demeden Büyükşehir olmanın adına yakışacak bir şekilde 17 ilçemizde etkinliklerimize devam ediyoruz.  Öğrencilerimizin beden, yaş ve cinsiyet özelliklerine uygun olarak seçilmiş fiziksel oyun etkinlikleri, mangala,  satranç, voleybol ve 4. Sınıflar arası futbol şampiyonası düzenliyoruz.  Ayrıca bu sene 175 proje okumuzda ilk defa gerçekleştirdiğimiz yetenekli öğrencilerin seçimi ve yönlendirilmesi çalışmalarını da sürdürüyoruz. Gerçekleştirdiğimiz tüm bu etkinlikler ile öğrencilerimizin akademik gelişimlerini destekliyoruz. Amacımız öğrenim çağındaki çocuklarımızın; sosyal, bedensel ve kültürel gelişimlerini destelemek, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda potansiyel farklılıklarını ortaya çıkartarak çağımızın hastalığı olan ekran bağımlığıyla tanışmadan onları kültürle, sanatla ve sporla tanıştırmaktır.  Sportif malzeme temini konusunda bizlere desteğini esirgemeyen Bursa Büyükşehir Belediyemize ve şahsında Belediye Başkanımız Sayın Alinur AKTAŞ beyefendiye teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Öğrencilere eğitim ve öğretim hayatları devam ederken en az 1 spor dalıyla profesyonel olarak uğraşmaları tavsiyesinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2017-2018 eğitim öğretim döneminde yaklaşık 252 bin öğrencinin okul sporları etkinliklerinden faydalanmasını planladıklarını belirtti. Etkinliklerin geleneksel hale geldiğini vurguladı. Aktaş “Bu sene ayrıca 175 ilkokul, 394 ortaokul ve 356 lisemize çeşitli seviyelerde malzeme desteğinde bulunacağız. Proje kapsamında inşallah fiziksel etkinlik ve oyun şenlikleri, futbol maratonu, satranç, mini voleybol ve basketbol şenlikleri, mini olimpiyatlar gerçekleştirilecek. Toplamda 925 okulumuza gerekli olan malzemeleri teslim edilmiş olacak” dedi. 

Konuşmaların ardından özel olarak hazırlanan parkurda yarışan öğrencilere ve 17 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından spor ve oyun malzemelerini hediye edildi.

18-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.