BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL SPOR ETKİNLİKLERİ’NİN KAPANIŞ ŞÖLENİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği ve bugüne kadar 17 ilçede toplam 220 bin öğrenciye ulaşan Okul Spor Etkinlikleri’nin Kapanış Şöleni Tofaş Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.
OKUL SPOR ETKİNLİKLERİ’NİN KAPANIŞ ŞÖLENİ

Etkinliklerin finaline İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gençlik ve Spor İl Müdürü Doçent Dr. Süleyman Şahin, çok sayıda öğrenci, öğretmen ve davetli katıldı.

Törenin açılışı bando eşliğinde okunan İstiklal Marşı’yla başladı. İstiklal Marşı’na Duyum İşitme Engelliler Okulu öğrencileri de işaret diliyle katıldılar.

Parkur oyunlarıyla başlayan etkinlikte Alaattinbey Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri kurdele dans gösterisi, Mehmet Torun Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri halk oyunları gösterisi sergilediler. Action Team grubunun bisiklet ve paten gösterileri büyük beğeniyle izlendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “Okul sporları etkinliklerinde bizlere destek veren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, Büyükşehir Belediyesi’ne, değerli yöneticilere, öğretmenlere ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Bize sadece spor salonu yapmakla kalmayıp malzeme desteğinde de bulunan Büyükşehir Belediye’mize ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın himayesiyle 17 ilçemizin hepsinde on binlerce öğrencimiz, okul spor etkinlikleri çalışmalarımıza katılmışlardır. Bu etkinlikler kapsamında okullara spor malzemeleri dağıtıldı ve yüzlerce organizasyon gerçekleştirdi. Eğitim öğretim yılının sonuna geldiğimiz bugünlerde üniversite sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ”Bugün burada çok güzel bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Bu konuda bizim en büyük proje ortağımız olan başta İl Milli Eğitim Müdürümüze, Gençlik ve Spor İl Müdürümüze, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize okullarımıza, öğrencilerimize ve katkı sağlayan herkese şükranlarımı arz ediyor saygılar sunuyorum. Bu projeyle okullarımız şenleniyor, çocuklarımız hareketleniyor. Her zaman spor yapmanızı ve kendinizi geliştirmeniz tabi ki bizim en büyük hedefimiz. Değerli gençler, sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Bursa’mızın da geleceğisiniz. Onun için bizim de görevimiz sizleri her zaman desteklemektir.” dedi.

Okul Spor Etkinlikleri’nde; Mehmet Torun Özel Eğitim Merkezi futbol alanında, İnegöl Ömer Osman Çağlayan Özel Eğitim Merkezi voleybol alanında Nilüfer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi bowling alanında ve Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Merkezi Petank alanında birinci olurken ilk dörde giren okullara kupaları verildi.

Etkinlik sonunda okullara spor malzemeleri ve satranç takımları dağıtıldı.

07-06-201607-06-201607-06-201607-06-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.