BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL SPOR ŞENLİKLERİ BAŞLIYOR

OKUL SPOR ŞENLİKLERİ BAŞLIYOR

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye Okul Sporları Federasyonu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlediği Büyükşehir Okul Spor Etkinlikleri (BOSE)’nin Merinos Parkı’nda düzenlenen törenle açılışı yapıldı.

Törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, TOSF Başkanı Ömür Fatih Karakullukçu ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Koz katıldı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen BOSE ile 245 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Etkinliklerin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Yeni neslin spora yönlendirilmesini Bursa ve Türkiye’nin geleceği açısından kaçınılmaz görüyoruz. Okullarda sporun canlanması ve çocukların spora olan ilgisini artırmak hedefiyle düzenlediğimiz etkinliklerle geçen yıl 225 bin öğrenciyi sporla buluşturduk. Bu yılki hedefimiz 245 bin öğrenci, bu güzel çalışmaya katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Koz, “Bu yıl düzenlenecek şenliklerde spor tırı da yer alacak, çeşitli spor malzemeleriyle dolu olan tır her hafta bir ilçeye giderek orada bir hafta boyunca kalacak ve bölge gençlerini sporla buluşturacak” dedi. Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen spor etkinlikleri sayesinde çocuklar için her dalda spor yapma imkânının doğduğunu belirten Koz, futboldan satranca, macera parkurundan voleybola, fiziksel etkinliklerden masa tenisine kadar birçok spor dalının yeni nesil sporcularla buluştuğunu söyledi. Koz, etkinliklere destek veren öğrenci ve öğretmenlere Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.

Konuşmaların ardından etkinliklerin açılışı yapıldı.

19-10-201619-10-201619-10-201619-10-201619-10-201619-10-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.