T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Ana Sayfa  Haberler  OKUL SPORLARI FAALİYETLERİ TOPLANTISI YAPILDI
OKUL SPORLARI FAALİYETLERİ TOPLANTISI YAPILDI Yayın tarihi: 19.10.2012 - 12:44 - Görüntülenme Sayısı: 719

Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2012-2013 eğitim öğretim yılında, okullarda yapacağı çalışmalarla ilgili 2012-2013 Okul Sporları Faaliyetleri toplantısı yaptı.

Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2012-2013 eğitim öğretim yılında, okullarda yapacağı çalışmalarla ilgili 2012-2013 Okul Sporları Faaliyetleri toplantısı yaptı.

BTSO Eğitim Kampüsü’nde yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe müdürleri ve şube müdürleri, Milli Eğitim İlçe müdürleri ve şube müdürleri, spor branşlarının il temsilcileri, spor uzmanları ve yaklaşık 600 beden eğitimi öğretmeni katıldı.

 HEDEFİMİZ GİZLİ YETENEKLERİ KEŞFETMEK

Süleyman Şahin, “Hedefimiz okullarda daha fazla kişiye ulaşarak gizli yetenekleri keşfetmek, spor dallarında altyapı oluşturup kulüplerimize sporcu yetiştirmek, dolayısıyla lisanslı sporcu ve kulüp sayılarını artırarak her branşta mili ve olimpik sporcu yetiştirilmesine zemin hazırlayıp, onları spora kazandırmaktır. Bu konuda beden eğitimi öğretmenlerine de  büyük iş düşüyor. Beden eğitimi öğretmenlerimiz yetenekli ve gelecek vaat eden sporcu öğrencileri, ilgili branş antrenörlerine teslim ederek, sporun altyapısına büyük bir hizmet etmiş olacak. İl Müdürlüğü olarak biz de imkanlar doğrultusunda okullara malzeme yardımında bulunacağız” dedi.

 2011-2012 eğitim yılının başarılı geçtiğini ifade eden Süleyman Şahin, “Bu başarıların kazanılmasında, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Atilla Gülsar’a, tüm beden eğitimi öğretmenlerine, Milli Eğitim ailesine ve çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum’ dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar da sosyal faaliyetlerin gençler için çok önemli olduğunu belirterek, “Bir Beden Eğitim öğretmeni okul müdüründen daha etkilidir. Bu yüzden görev ve sorumluluğunuz büyük. Sizlerden isteğim özellikle öğretmenlerimizden gençlerimizi karakterlerinin şekillendiği okullarımızda, bazı bilgilerin verilmesinde sizler aktif olun. Spor yaparak sağlıklı birer birey olarak yetişmelerinde, yeteneklerini keşfederek onları spor branşlarına yönlendirmek sizlerin elinde. Gereken itina ve çalışmaları yapacağınıza eminim” dedi. Gülsar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün spor organizasyonlarını çok ciddi ve düzenli bir şekilde organize ettiğini belirterek, ‘Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin’e ve İl Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ediyorum’ dedi.

Toplantı sonunda, 2011-2012 eğitim yılında ilimizdeki okul spor faaliyetlerimizin gelişmesine katkı veren spor şube müdürleri Hamza Çelik ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici ile beden eğitimi öğretmenleri Ersin Yılmaz, Zekeriya Altuntaş, Özlem İnam, Menderes Batmaz, Sayip Altuğ, Metin Begüm ve Dursun Güler’e plaketleri, Atilla Gülsar ve Süleyman Şahin tarafından verildi.

14521453