BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL SPORLARI YENİŞEHİR’İ ŞENLENDİRDİ

Çocukları ve gençleri spora teşvik amacıyla Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği ile kentin tüm ilçelerinde düzenlenen ‘Okul Sporları Şenliği’, Yenişehir’de eğlenceli anlara imzasını attı.
OKUL SPORLARI YENİŞEHİR’İ ŞENLENDİRDİ

Çocukları ve gençleri spora teşvik amacıyla Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği ile kentin tüm ilçelerinde düzenlenen ‘Okul Sporları Şenliği’, Yenişehir’de eğlenceli anlara imzasını attı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Yenişehir Spor Salonu’nda yapılan şenliklere 15 okuldan 1250 öğrenci katıldı. Büyükşehir Belediyesi Bandosu’nun marşlarıyla renklenen şenliğin açılışında Yenişehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Kastamonu yöresi oyunlarını sergiledi, Yenişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün karate ekibi de özel bir karate gösterisi yaptı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, öğrencilere “Yeşil Beyaz Bursa” tezahüratları yaptırarak başladığı konuşmasında, sporcu nesiller yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Bursa’nın her ilçesinde, sporun teşvik edildiği faaliyetlerin sürdüğünü anlatan Başkan Altepe, daha önce Harmancık, Nilüfer, Osmangazi, Mudanya, Gürsu ve Kestel’de büyük ilgi gören şenliklerin, Yenişehir’de de öğrencilere hem eğlence hem de spor imkânı sunduğunu ifade etti.

Sağlıklı gelecek için sporcu nesiller yetişiyor

 Başkan Altepe, spor yapan insanları sağlıklı bir yaşamın beklediğini vurgulayarak, “Gençlerimizin sağlıklı yaşamalarını, iyi alışkanlıklar edinmelerini ve kendilerini en iyi şekilde geliştirmelerini istiyoruz. Sağlıklı bir gençlik ve 7’den 70’e herkesin spor yapması için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Yenişehir Kaymakamı Süleyman Yılmaz da Başkan Altepe’nin öncülük ettiği çalışmalarla çocukların ve gençlerin spora teşvik edildiğini vurguladı. Yılmaz, ilçeye kapsamlı bir spor alanı kazandırmak istediklerini belirtti.

Başkan Altepe’ye teşekkür

Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici ise Bursa’da spora büyük yatırımlar yapan Başkan Altepe’yi tebrik ederek, “Gençlerimizin geleceğe daha güzel ve emin adımlar atmalarını istiyoruz. Bu konuda üzerimize düşeni yapıyor, gençlerimizin de bu hedefe istekle koşmalarını istiyoruz” dedi.

Eğlenceli görüntüler

Programda Yenişehir Akçeşme İlk Okulu Öğrencisi Ahmet Ertuğrul, Yenişehir’de gençlere sporu yaşam biçimi haline getirmeleri konusunda destek veren Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Yenişehirli karatecilerin protokol üyelerine çiçek verdiği program, coşkulu görüntülere imza attı. Program, yarışmalara katılan öğrencilere madalyalarının verilmesiyle sona erdi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.