BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'OLGUNLAŞMA ENSTİTÜLERİNİN GELENEĞİN GELECEĞE AKTARILMASINDAKİ ROLÜ VE ÖNEMİ ÇALIŞTAYI' SONA ERDİ

'OLGUNLAŞMA ENSTİTÜLERİNİN GELENEĞİN GELECEĞE AKTARILMASINDAKİ ROLÜ VE ÖNEMİ ÇALIŞTAYI' SONA ERDİ

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı ve 28-30 Haziran 2021 tarihleri arasında Bursa'da üç gün boyunca devam eden "Olgunlaşma Enstitülerinin Geleneğin Geleceğe Aktarılmasındaki Rolü ve Önemi Çalıştayı" nın kapanış programı yapıldı. 

Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk'un Eşi Sayın Rana Selçuk Hanımefendi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın Eşi Sevinç Aktaş Hanımefendi, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Daire Başkanı Meral Altınkaya, Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Eşi Kevser Dülger Hanımefendi, Olgunlaşma Enstitülerinin Müdürleri, Bakanlık ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayın kapanış programında katılımcılara belgeleri verildi. 

Kültürel değerleri ve geleneksel sanatları özelliklerini koruyarak geliştiren ve gelecek kuşaklara aktaran, sanatsal ağırlıklı eğitim ve üretim çalışmaları yürüten Olgunlaşma Enstitülerinin Geleneğin Geleceğe Aktarılmasındaki Rolü ve Önemi Çalıştayı'nın kapanış programında konuşan Rana Selçuk,  tüm emeği geçenlere teşekkür etti. 

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Daire Başkanı Meral Altınkaya, "Bursa'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen çalıştayda Bursa Olgunlaşma Enstitümüzün yeni binasının açılışını da birlikte yaptık. Kültürel değerleri ve geleneksel sanatları gün yüzüne çıkartan Olgunlaşma Enstitülerimizle ilgili yapılan bu çalıştay, kültürel değerlerimizin, yenilikçi tasarımlar ve metodolojilerle buluşturularak gün ışığına çıkarılmasına, sanat ve zanaatın derinleşmesine, 'geleneğin, modern tasarımlarla yorumlanarak gelecekle buluşturulmasına' katkı sunacaktır. Emeği geçen herkese ve bizlere üç gün boyunca ev sahipliği yapan Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğüne çok teşekkür ediyorum." dedi. 

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ise üç gün boyunca süren "Olgunlaşma Enstitülerinin Geleneğin Geleceğe Aktarılmasındaki Rolü ve Önemi Çalıştayı" na Bursa olarak ev sahipliği yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Çalıştayın çok faydalı geçtiğini söyleyen Dülger, "Çalıştayın şehrimizde yapılmasını uygun gören başta Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Yusuf Büyük olmak üzere Bakanlığımızın ve Genel Müdürlüğümüzün tüm yetkililerine, bu çalıştaya katılarak bizleri onurlandıran değerli misafirlerimize ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum." dedi. 

Olgunlaşma Enstitülerinin Geleneğin Geleceğe Aktarılmasındaki Rolü ve Önemi Çalıştayı Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un değerli eşleri Rana Selçuk Hanımefendi'nin de katıldığı belge töreninin ardından yapılan kapanış konuşmalarıyla çalıştay sona erdi.

30-06-202130-06-202130-06-202130-06-202130-06-202130-06-202130-06-202130-06-202130-06-202130-06-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.