BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ON BİN ÇOCUK ON BİN FİDANLA BULUŞUYOR

ON BİN ÇOCUK ON BİN FİDANLA BULUŞUYOR

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız, Osmangazi İlçe Mili Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, Osmangazi İlçe Mili Eğitim Şube Müdürü Abdullah Çiçek ile birlikte Orman Haftası kapsamında Yunuseli Şehit Gürcan Ulucan İlkokulu’na bir ziyaret gerçekleştirdi.

Sarıkaya, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Bölümü’nce yürütülen "Bir Fidan Bir Çiçek" projesi kapsamında okulun bahçesine öğrenci, öğretmen ve okul müdürlerinin katılımıyla fidan dikimi yaptı.

Projeye ilkokul 2. sınıf öğrencileri katılacak olup öğrencilerin küçük yaşlardan itibaren doğa sevgisi, yeşili koruyarak sorumluluk bilinci kazanması hedefleniyor. Öğrenciler daha yeşil bir Bursa için Orman Genel Müdürlüğü tarafından hediye edilen fidan ve çiçekleri dikecekler.  İlkokul öğrencileri bu yıl toplamda 10 bin adet tüplü fıstık çamı ve defne fidanı dikimi yapacaklar.

Sarıkaya, ” Doğanın bize miras bıraktığı güzellikleri bizler de gelecek nesillere aktarmak için çocuklarımıza bu bilinci aşılamalıyız ve onların yarınlarını şimdiden koruma altına almalıyız” dedi ve projeye katılan herkese göstermiş oldukları bu sosyal sorumluluktan dolayı teşekkürlerini iletti.

27-03-201727-03-201727-03-201727-03-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.