BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORHANELİ HALK EĞİTİM MERKEZİ YENİLENDİ

ORHANELİ HALK EĞİTİM MERKEZİ YENİLENDİ

Yıldız Sarayı Vakfı tarafından yürütülen TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında finanse edilen "Orhaneli Halk Eğitim Merkezi Yenileme Projesi" açılış töreni Orhaneli'de gerçekleştirildi.   

Bursa Valisi Yakup Canbolat ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger'in katıldığı törene ayrıca nceki Dönem İçişleri Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, İçişleri Eski Bakanı Sebahattin Öztürk, Orhaneli İlçe Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Orhaneli Belediye Başkanı Ali Akyurt, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Sayılgan, Yıldız Sarayı Vakfı Mütevelli Heyeti Bşk. 22. ve 24. Dönem Milletvekili, Çankaya Üniversitesi HİR Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu, YSV, TANAP ve ilgili diğer kurum yetkilileri katıldı. 

Törende konuşan Vali Canbolat: "Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel ve yöresel el sanatlarını canlandırmak, nesilden nesile aktarılmasını sağlamak, kadın ve gençleri bu alanlarda üretken hale getirip, satış zincirleri oluşturmasına katkı sağlamak ve istihdam edilmelerine destek olma gibi çalışmalara odaklanan Yıldız Sarayı Vakfı gibi STK'larımızın ilçemize yaptığı katkılar bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. Yıldız Sarayı Vakfı tarafından yürütülen, TANAP Sosyal Çevresel Yatırım Programları kapsamında finanse edilerek yenilenen Orhaneli Halk Eğitim Merkezimiz, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kadınlarımıza, özellikle gençlerimize hizmet vermeye devam edecektir." dedi. 

Vali Yakup Canbolat, İlçede bulunan Halk Eğitim Merkezi'nin onarımı, mesleki eğitim merkezinin kapasitesinin arttırılması ile ilgili çalışmaları yapan ve var olan ekipmanların gelişen teknoloji ile uyumlu hale getirilip eğitim kalitesinin arttırılmasına vesile olan başta Yıldız Sarayı Vakfı olmak üzere; Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında projeyi finanse eden TANAP yetkililerine, önceki dönem içişleri bakanı Sayın Efkan Ala'ya ayrıca teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. 

Proje kapsamında yapılan destekler

Halk Eğitim Merkezi'ne Yıldız Sarayı Vakfı'nın TANAP projesi kapsamında yapmış olduğu destekler şöyle: Kuaför salonunun genişletilmesi, seramik ve çini fırını, seramik ve çini fırını sınıfı için masa ve sandalye, mescit yapımı, mutfak atölyesi için fırınlı ocak, memur masası ve koltuk takımı, bir adet dizüstü bilgisayar, bir adet yazıcı, dikiş atölyesi için beş adet dikiş makinesi ve iki adet overlok makinası, kreş için on tane şövale bir masa ve 15 sandalye. 

Orhaneli Halk Eğitim Merkezi 

Orhaneli Halk Eğitim Merkezi'nde 2018-2019 eğitim öğretim yılında 220 kurs açıldı. Kurslara devam eden toplam 3 bin 269 kursiyere belge verildi. Orhaneli Halk Eğitim Merkezi'nin ana ve ek binasında toplam 15 adet derslik mevcuttur. Bu derslikler kreş, kuaför salonu, konferans salonu, mutfak atölyesi, bilgisayar laboratuvarı, spor salonu, fitness salonu, el sanatları atölyesi, dikiş atölyesi, seramik ve Çini atölyesi olarak kullanılıyor. 

03-09-201903-09-201903-09-201903-09-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.