BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OSMANGAZİ YETENEK AKADEMİSİ PROJESİNİN TANITIMI YAPILDI

OSMANGAZİ YETENEK AKADEMİSİ PROJESİNİN TANITIMI YAPILDI

Bursa Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulamaya konulan Osmangazi Yetenek Akademisi Projesi’nin (OYAP) Tanıtım Programı yoğun bir katılımla yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer’in de katıldığı program BTSO Oğuz Kağan Köksal Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa ayrıca İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal, İlçe Şube Müdürleri Metin Levent, Kadir Yıkılmaz ve Mustafa Sayın’ın yanı sıra öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. 

Dülger: Bir müzik aleti çalmak bir insana disiplinli olmayı öğretir

Hedeflerinin öğrencilere sadece akademik eğitim vermek olmadığını ifade eden Sabahattin Dülger, 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde, 2053 ve 2071 vizyonuna yakışır, her alanda iyi yetişmiş kaliteli insan yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Sosyal, kültürel ve sportif  aktivitelerin çocukların gelişimindeki önemini vurgulayan Dülger, “Özellikle küçük yaşlardan itibaren müzik aleti ile uğraşmanın kişinin zeka düzeyini belirli oranda artırdığına ve bununla paralel olarak başarı düzeyini yükselttiğine inanıyorum. Müzikle uğraşmak hafızayı geliştirir, zihni canlı hale getirir ve aktif duruma getirir. Bir müzik aletinin çalmayı öğrenmek tıpkı farklı bir dili öğrenmek gibidir, zaman gerektirir. Bunu öğrenmek için belirli bir düzen ve disiplin şarttır. Bu tür faaliyetlerle uğraşmak insanın hayatına renk katar.” dedi ve projede emeği geçenleri kutladı. 

Yürüttükleri Osmangazi Yetenek Akademisi Projesi’nde “Sazımız Bağlama Özümüz Bursa Bağlama Atölyeleri ” teması ile yola çıktıklarını ifade eden Gürhan Çokgezer ise ‘Her Öğrenci Bir Enstrüman Çalmalı’ fikri ile 300 öğrenciye bağlama hediye ettiklerini söyledi. 

12-04-201912-04-201912-04-201912-04-201912-04-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.