BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OSMANLININ ALAMET-İ FARİKASI PADİŞAH TUĞRALARI SERGİLENİYOR

OSMANLININ ALAMET-İ FARİKASI PADİŞAH TUĞRALARI SERGİLENİYOR

Mustafakemalpaşa İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, eserlerini Bursa'da sergiliyor. Geleneksel Türk İslam Sanatları Alamet-i Farika Osmanlı Padişah Tuğraları Tezhip Sergisi törenle açıldı. 

Bursa Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen Tezhip Sergisi Tayyare Kültür Merkezi'nde açıldı. Açılışa Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, idareci, öğretmeler ve çok sayıda davetli katıldı. Açılışın ardından ziyaretçiler sergiyi gezdi. Eserleri ilgiyle inceleyen protokol ve ziyaretçiler, sergide emeği geçenleri tebrik etti.  

Mustafakemalpaşa İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından el emeği göz nuru ile hazırlanan eserler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Geleneksel Türk İslam Sanatları Alamet-i Farika Osmanlı Padişah Tuğraları Tezhip Sergisi 21 Hazirana kadar Tayyare Kültür Merkezinde ziyaretçilere açık olacak. Sergide 60 kursiyer tarafından el emeği göz nuru ile hazırlanan yaklaşık 80 eser bulunuyor. 

18-06-201918-06-201918-06-201918-06-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.