BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZ DEĞERLENDİRME EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

ÖZ DEĞERLENDİRME EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'nce koordine edilen; İl Milli Eğitim Mesleki ve Teknik Eğitim Bölümü ile Hizmetiçi Eğitim Birimi'nin işbirliğiyle planlanan Mesleki ve Teknik Eğitimde Kalite İzleme ve Değerlendirme Eğitimleri tamamlandı. İl genelindeki tüm mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenlerden oluşan toplam 367 katılımcının dâhil olduğu eğitim programları, 12 ayrı noktada gerçekleştirildi. 

Öz değerlendirme süreci ile yapıya ait temel değerlendirme kriterlerinin anlatıldığı eğitimlerde, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'nce yenilenen Öz Değerlendirme Portalının kullanımına dönük uygulamalar da gerçekleştirildi. 

Mesleki eğitimde kalite güvencesi, paydaşlar arasındaki karşılıklı güvenin sağlanması, niteliklerin ve yeterliklerin tanınması, istihdam edilebilirliğin artması gibi birçok yönüyle eğitim kurumlarının gelişimine katkı sunan öz değerlendirme; "eğitim ve öğretim ihtiyaçlarının belirlenmesi, süreç tasarımlarının hazırlanması, uygulama tekniklerinde ortaya çıkan eksikliklerin sistematik olarak gözden geçirilmesi ve süreç fonksiyonlarının iyileştirilmesi için kullanılan bir araç" olarak tanımlanıyor.

31-05-201931-05-201931-05-201931-05-201931-05-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.