BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL ÇOCUKLAR BOWLİNG ŞENLİĞİNDE BULUŞTU

ÖZEL ÇOCUKLAR BOWLİNG ŞENLİĞİNDE BULUŞTU

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde düzenlenen Büyükşehir Okul Sporları Etkinlikleri (BOSE) tüm hızıyla devam ediyor. BOSE kapsamında gerçekleştirilen 'Özel Çocuklar Bowling Şenliği', 17 ilçedeki 22 özel eğitim kurumundan 150 öğrenciye unutamayacakları bir gün yaşattı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında Büyükşehir Okul Sporları Etkinlikleri (BOSE) ile bu yıl da on binlerce öğrenci sporla buluşuyor. 'Özel Çocuklar Bowling Şenliği' çerçevesinde 17 ilçeden 150 öğrenci bowling şenliğinde buluştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde; sporun tabana yayılmasını ve her çocuğun oyun, fiziki etkinlik ve sporla buluşmasını hedefleyen etkinliklerin en anlamlılarından biri olan 'Özel Çocuklar Bowling Şenliği' renkli görüntülere sahne oldu. 

Bursa'daki 22 özel eğitim kurumundan 150 özel öğrencinin katıldığı şenlik, çocukların sporla dolu bir gün geçirmeleri, birbirleriyle iletişim kurmaları, problem çözme becerileri, baskı altında karar verme, sorumluluk alma, nesne kontrolü ve alan farkındalığı gibi özelliklerinin geliştirilmesine de katkı sağladı. Sabah saatlerinde başlayan şenlik, eğlenceli anlara sahne oldu. Turnuvada bir yandan keyifle bowling oynayan ve takım olmanın mutluluğunu yaşayan özel çocuklar, aynı zamanda turnuvaya eşlik eden müziklerde de coşkuyla dans etti.

18-10-201918-10-201918-10-201918-10-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.