BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL ÇOCUKLAR SPOR OYUNLARI BOWLİNG İLE BAŞLADI

ÖZEL ÇOCUKLAR  SPOR OYUNLARI BOWLİNG İLE BAŞLADI

Özel eğitim gereksinimi olan bireylerin spor yoluyla sosyal hayata katılımlarını desteklemek amacıyla Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen spor şenliğinin ilk etkinliği yapıldı. Özel öğrenciler bowling oynayarak gönüllerince eğlendi.

Bursa’da bulunan tüm özel eğitim okullarının katılacağı şenliklerin bu yıl dördüncüsü gerçekleşiyor. Her ay bir etkinliğin yapılacağı şenliklerde altı branşta faaliyet gösterilecek. Bu branşlar bowling, masa tenisi, atletizm, futbol, voleybol ve bocce olarak belirlendi. Yıl boyunca devam edecek spor şenliğinin ilk etkinliği yapıldı. Özel öğrenciler bowling oynayarak gönüllerince eğlendi. Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal’ın öğrencileri yalnız bırakmadığı etkinliğe öğrenci velileri ve öğretmenler de katıldı. Spor şenliklerine yılsonuna kadar 900 öğrencinin katılması planlanıyor.

Etkinlik hakkında bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal, "Özel Eğitim Öğrencileri Bowling Şenliğine katılan tüm öğrencileri, ailelerini ve öğretmenlerini kutluyorum. Sporun; bizleri bir araya getiren, kardeşliği, birlikteliği, paylaşmayı anlatan dili ile başta zihinlerimizdeki engeller olmak üzere tüm engelleri aştığımız böyle organizasyonlar çok değerlidir. Bu etkinliklerde hem çocuklarımız gönüllerince eğleniyorlar hem de ailelerimiz bu organizasyonla mutlu oluyorlar. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zehra Sönmez ise konuşmasında “Bizler Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak, protokol gereği her ay düzenli olarak çocuklarımızı birçok farklı branşta etkinlikler ile bir araya getiriyoruz. Siz değerli güzel çocuklarımız, onları yetiştiren aileler ve değerli öğretmenleriyle bu güzel etkinlikleri birlikte gerçekleştiriyoruz. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Her çocuk özeldir ve güzeldir. İnanıyorum ki özel ve güzel çocuklarımız her alanda olduğu gibi bu faaliyetlerde de güzel anılarla güzel başarılarla ayrılacaklar. Burada madalya almak önemli fakat en önemlisi burada bir araya gelip eğlenmek, el ele kol kola iletişim halinde olmak. Dereceye giren çocuklarımızı tebrik ediyor ve diğer madalya alacak çocuklarımıza daha nice etkinliklerde birlikte olabilmek ümidiyle tekrar teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi. 

Etkinliğin ardından öğrenciler, aileleri ve öğretmenleriyle birlikte toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

21-11-201821-11-201821-11-201821-11-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.