BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL MATERYALLER

ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL MATERYALLER

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 2018 yılında başlatılan  “Özel Çocuklara Özel Materyaller” projesi kapsamında özel öğrencilere yönelik hazırlanan materyallerin dağıtımları 81 ilde gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde tanıtım faaliyeti gerçekleştirilen "Özel Çocuklara Özel Materyaller Tanıtım Toplantısı" ile hazırlanan 50 tır materyal, 7 bölgede dağıtılmak üzere 81 ile gönderildi.

Bu kapsamda Bursa’ya ulaşan özel eğitim materyalleri de Bursa’daki 44 özel eğitim okul ve 227 özel eğitim sınıfına, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Seyfettin Mete ve Kemal Ünal Başkanlığında oluşturulan komisyon tarafından dağıtılıyor.

Özel öğrenciler için hazırlanan görsel, işitsel ve dokunsal materyaller, hem özel eğitim okullarında eğitim alan özel çocuklara hem de normal gelişim gösteren öğrencilere okuma-yazma, matematik, bilişsel beceriler, öz bakım, günlük yaşam, toplumsal uyum gibi pek çok beceriyi kazanma imkanı sunacak.

Eğitim materyallerinin her okulun ve sınıfın eğitim  materyali ihtiyacı durumuna göre hazırlandığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, gönderilen materyallerin özel eğitim alan öğrenciler için sunulan, çok özel bir imkan olduğunu belirtti. Özel eğitim öğrencilerinin toplumsal ve psikososyal gelişimleri açısından materyal kullanımının oldukça önemli olduğunu belirten Dülger, “Her çocuk özeldir. Özel gereksinime ihtiyacı olan çocuklarımız ise özel hassasiyet gösterilmesi gereken bireylerimiz. Bakanlığımızın göndermiş olduğu materyaller ile okullarımız daha da donanımlı hale gelecek. Özel çocuklarımız hedeflediğimiz iletişim becerilerini bu materyallerle kazanacaklar” dedi.

12-03-201912-03-201912-03-201912-03-201912-03-201912-03-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.