BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN BURSA VALİSİ’NE ZİYARET

Bursa Valisi Münir Karaloğlu´nun bugün ki konukları, ´2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü´ nedeniyle BTSO Baha Cemal Zağra Otistik Çocuklar Eğitim Merkezinin birbirinden güzel öğrencileriydi.
ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN BURSA VALİSİ’NE ZİYARET

Bursa Valisi Münir Karaloğlu´nun bugün ki konukları, ´2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü´ nedeniyle BTSO Baha Cemal Zağra Otistik Çocuklar Eğitim Merkezinin birbirinden güzel öğrencileriydi. Ziyarete Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Arzu Ayyıldız ve Şube Müdürü Hüseyin Hacıoğlu da katıldı.

Ziyarette konuşan Vali Karaloğlu:" Türkiye de son dönemde, engelli vatandaşlarımızın geneliyle ilgili çok başarılı işler yapıldı ve bu hizmetler artarak devam ediyor. Bu olumlu çalışmalar, hem engelli bireyleri, hem de özellikle ailelerini oldukça rahatlattı. Bu okullarımızın varlığı da şehirler için çok önemli. Burada eğitim gören öğrencilerimizin sosyalleşmesi, hayatlarını idame ettirme noktasında ilerleme kazanmaları,ancak bu okullarda ki eğitmenlerimizin ve ailelerinin katkıları ile mümkün olabilir.Ben bu ziyaretiniz için öncelikle bu güzel yavrularımıza, ailelerine ve eğitimleriyle meşgul olan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum." dedi.

Öğrencilere ziyarette refakat eden öğretmenleri ve aileleri de, okullarında yüzme, koşma ve hatta dalından meyveleri çocuklarının topladığı seralarının olduğunu, eğitime devam eden 234 öğrencilerinin, yapılan çeşitli etkinlikler ile enerjilerini ve streslerini atabildiklerini söylediler. Ayrıca aileler, öğretmenler ve çocuklar ile kocaman bir aile olduklarını ve eğitimlerini hep beraber gerçekleştirdiklerinden bahsettiler.

Ziyaret vesilesiyle misafirlerinin sorunlarını dinleyen Vali Karaloğlu, hem sorunlarına çözüm, hem de iadeyi ziyaret yaparak, en kısa zamanda okullarına geleceğinin sözünü verdi. Ziyaretin sonunda Vali amcaları, gelen konuklarını hediyesiz göndermeyerek, çocukların ziyaretten mutlu ayrılmalarını sağladı.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.