BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL ÖĞRENCİLERE BURSA’ DA “ENGELSİZ EĞİTİM PROGRAMI”

ÖZEL ÖĞRENCİLERE BURSA’ DA “ENGELSİZ EĞİTİM PROGRAMI”

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Turkcell´in iş birliğiyle düzenlenen kültür gezileri ile özel eğitime ihtiyacı olan engelli çocuklar, yaşadıkları kentleri daha yakından tanıma imkanı buldu.

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitim gören özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler için "Engelsiz Eğitim Programı" kapsamında, bulundukları illerdeki sosyal ve kültürel çevreyi tanıyarak kendilerini geliştirmeleri amacıyla kültür gezileri düzenlendi.

Bu kapsamda, söz konusu kentlerdeki engelli öğrenciler profesyonel tur rehberleri ve işaret dili tercümanları eşliğinde müzeleri, tarihi ve kültürel yerleri ziyaret etme fırsatı buldu.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa  programına katılarak çocuklarla kenti gezdi. Etkinliklerde engelli öğrencilere arkadaşları ve aileleri de eşlik etti.

04-05-201904-05-201904-05-201904-05-2019

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.