BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL ŞENLİK

ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL ŞENLİK

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte özel eğitim gereksinimi olan bireylerin spor yoluyla sosyal hayata katılımlarını desteklemek amacıyla spor şenlikleri düzenleniyor.

Bursa’da bulunan tüm özel eğitim okullarının katıldığı şenliklerin bu yıl dördüncüsü gerçekleşiyor. Her ay bir etkinliğin yapıldığı şenliklerde bowling, masa tenisi, atletizm, futbol, voleybol ve bocce olmak üzere toplam altı branşta etkinlikler yapılacak.

Kasım ayında bowling ile başlayan şenliklerin Aralık ayı etkinliklerinde voleybol alanında turnuvalar yapılacak.

BTSO Eğitim Vadisinde gerçekleştirilen “Özel Çocuklar Voleybol Şenliğine” katılan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Yıldız ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal özel eğitim öğrencileriyle yakından ilgilendi.

Şenliğin açılışında konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal: “Büyükşehir Belediyesi ile Müdürlüğümüz arasında yapılan protokol ile çocuklarımızın sağlıklı, dinamik ve yetiştirilmelerinde en güzel yol olan spora, sağlıklı vücuda ve düşünceye sahip olan bireyler olarak yetiştirilmelerini sağlamak üzere böyle bir etkinliği düzenlemiş bulunmaktayız. Öğrencilerimizin yapılan etkinliklerden keyif alacaklarına ve başarılı olacaklarına inanıyorum. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başata Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger olmak üzere her iki kurumunda çalışanları adına hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum ” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Yıldız “Çocuklarımız bildiğiniz üzere geleceğimizdir. Hepimizin tüm gayreti onların geleceğinin daha sağlıklı, daha mutlu birer birey olması içindir. Ne yazık ki dijital çağ, çocuklarımızın üzerinde olumlu etkileri olduğu kadar olumsuz etkileri de beraberinde getirmektedir. En önemlisi de çocuklarımızın fiziksel özelliklerinin sosyal iletişim becerilerini geliştirmektir. Çocuklar oyunla büyüyüp oyunla gelişir. Her çocuk eşittir ve her çocuk oyunla ve sporla buluşmalıdır. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yaptığımız bu protokolle özel çocuklarımız yeni arkadaş edinirken alternatif etkinliklerde de bulunmaktadır. Tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Turnuvanın ilk maçı Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Yıldız´ın servis atışını kullanmasıyla başladı.

19-12-201819-12-201819-12-201819-12-201819-12-201819-12-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.