BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL YETENEK SINAVI İLE ÖĞRENCİ ALIMLARI BAŞLIYOR

ÖZEL YETENEK SINAVI İLE ÖĞRENCİ ALIMLARI BAŞLIYOR

Güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri ile klasik sanatlar ve musiki, görsel sanatlar ve spor programı/projesi uygulayan Anadolu imam hatip liselerinin 9 uncu sınıflarına öğrenci alınmasına ilişkin iş ve işlemler, Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 20 ve 25 inci maddeleri çerçevesinde Bakanlıkça ilan edilecek kontenjanlara göre gerçekleştirilecek.

Ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 8 inci sınıfını 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında bitiren öğrenciler dilekçe ile birlikte öğrenim görmek istediği okul türlerinden sadece birisinin okul müdürlüğüne e-Okul üzerinden başvuruda bulunacak.

Başvurular 1-26 Haziran 2018 tarihleri arasında e-Okul üzerinden ve dilekçe ile ilgili okul müdürlüklerine yapılacak.

Alanlara göre sınava girecek öğrenci listeleri 27-29 Haziran 2018 tarihleri arasında okulda ve okulun internet sayfasında ilan edilecek.

Öğrenci seçimine ilişkin yetenek sınavı, bölümler bazında 2-6 Temmuz 2018 tarihleri arasında oluşturulan komisyonlar marifetiyle yapılacak.

Öğrenci seçiminde yetenek sınavında 50 (elli) ve üzerinde puan alanların; yetenek sınavının % 70’i ile ortaokul başarı puanının % 30’u alınarak 100 (yüz) tam puan üzerinden puan üstünlüğüne göre değerlendirme ve sıralamaları yapılacak. 

Öğrencilerin kayıtları, 9-11 Temmuz 2018 tarihleri arasında e-Okul sistemi üzerinden yapılacak. 

Konuya ilişkin ayrıntılı bilgiye  http://bursa.meb.gov.tr/www/yetenek-sinavi-ile-ogrenci-alan-okullara-basvuru/icerik/2210 adresinden ulaşabilirsiniz.


 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.