BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

POLİMERİK KOMPOZİT İÇERİKLİ YENİ NESİL MALZEME ÜRETİM PROJESİ

POLİMERİK KOMPOZİT İÇERİKLİ YENİ NESİL MALZEME ÜRETİM PROJESİ

TÜBİTAK 4005–Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destek Programı kapsamında Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, Nilüfer M. Kemal Coşkunöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesince yürütülen “Polimerik Kompozit İçerikli Yeni Nesil Malzeme Üretim Yöntemlerinin Kimya/Makine Teknolojisi Alanı Öğretmen Eğitimleri ile Yaygınlaştırılması”  Projesi 10-14 Eylül 2018 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecek.

Ankara, Bolu, Bursa, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Karabük, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illerinde görev yapmakta olan toplam 30 Kimya/Makine Teknolojisi Alanı öğretmeninin oluşturduğu bu çalışma ile ülkemizin öncelikli alanları olan, uzay-savunma ve havacılık, teknik tekstiller, raylı sistemler, rüzgâr enerjisi gibi sektörlerin beklentilerine uygun Polimerik Kompozit malzemeler konusunda bilgili ve becerili Kimya/Makine teknolojileri alanında nitelikli teknik elemanların yetiştirilmesi öngörülüyor.

Ayrıca bu çalışma ile üretim aşamasında görev yapacak olan teknik elemanların katma değeri yüksek ve günümüzde değeri giderek artan Polimerik Kompozit malzemeler hakkında uzmanlaşacak olmaları da sektör için gerekli olan iş gücüne büyük katkı sağlayacak. Çalışma meslek lisesi – üniversite - sanayi işbirliğine ve ortak çalışmalara zemin hazırlayacak.

10 Eylül 2018 Pazartesi Günü Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezinde açılışı yapılacak olan projenin açılışına tüm öğretmen ve idarecilerimizi bekliyoruz.

07-09-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.