BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PROJE YARIŞMASINDA BURSA RÜZGÂRI

Ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen proje yarışmasında Bursa rüzgârı esti. Eskişehir’de gerçekleştirilecek olan bölge sergisine gönderilmeye değer görülen toplam 100 projeden 38’i Bursa’dan çıktı.
PROJE YARIŞMASINDA BURSA RÜZGÂRI

Ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen proje yarışmasında Bursa rüzgârı esti. Eskişehir’de gerçekleştirilecek olan bölge sergisine gönderilmeye değer görülen toplam 100 projeden 38’i Bursa’dan çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve TUBİTAK’ın işbirliği ile düzenlenen “46. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması”nın birinci bölümü sona erdi. Yarışmanın ilk bölümünde adeta Bursa rüzgârı esti. Bursalı öğrenciler tarafından hazırlanan 38 proje, bölge sergisine gönderilen ilk 100 proje arasına girme başarısı gösterdi. Yarışmanın birinci bölümünde Bursa’nın yanı sıra Çanakkale, Bilecik, Afyon, Balıkesir, Eskişehir, Kütahya ve Yalova illerinden projeler yer aldı. Toplam 2 bin 119 projenin sergilendiği yarışmada toplam 100 proje bölge sergisine davet edildi. “46. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması”nın Eskişehir’de gerçekleştirilecek bölge sergisi 30 Mart’ta başlayacak ve üç gün sürecek.

Bu tür proje yarışmalarının geleceğin genç araştırıcı ve bilim insanlarını teşvik etmeyi, bilimsel bulguların daha geniş öğrenci kitleleriyle paylaşılmasını amaçladığını ifade eden İl Mili Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “Çocuklarımızın projeli çalışma konusunda teşvik edilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Proje yarışmalarını öğrencilerimizi bu yönde teşvik eden önemli bir çalışma olarak görüyorum. Bu nedenle yarışmaya katılan tüm öğrencilerimiz başarılı olmuştur. Hepsini kutluyorum.” dedi.

Projeli çalışmanın önemine vurgu yapan Veli Sarıkaya, “Hayatın her alanında, akademik yaşantıdan iş yaşantısına kadar her alanda proje yapmak problemlere karşı yaklaşım yöntemlerini öğretir, geliştirir. Planlama, araştırma ve kaynak kullanımı konularında kişilerin bireysel olarak gelişimlerine katkıda bulunur. Proje üzerinde çalışmak, kişiyi hayatın herhangi bir alanında hep birkaç adım önde tutmaktadır.” dedi.

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.