BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"AHŞAP OYUNCAKLAR" İNEGÖL´DEKİ TEMATİK LİSEDE ÜRETİLECEK

"AHŞAP OYUNCAKLAR" İNEGÖL´DEKİ TEMATİK LİSEDE ÜRETİLECEK

Ulusal ve uluslararası gelişmelere açık olan alanlardan biri olan ahşap oyuncak sektörünün artan nitelikli iş gücünü karşılamak ve okul-sektör işbirliğini geliştirmek amacıyla İnegöl Hacı Sevim Yıldız Mobilya ve İç Mekan Tasarım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde istişare toplantısı yapıldı.

Bursa’da ahşap oyuncak üretimi konusunda yol haritasının çizildiği toplantıya Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş, İnegöl İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü H. İbrahim Zengin, Okul Müdürü Şenol Yoğurtcu ve Bursa’da faaliyet gösteren Ahşap oyuncak üreticisi firmalardan yetkililer katıldı.

Projenin hayata geçirilmesiyle özellikle Çin’den gelen ahşap oyuncak ithalatının da düşeceğini söyleyen Dülger, “Ahşap oyuncak üretimi okullarımızda gerçekleştirildiğinde hem daha sağlıklı ve hijyenik hem de rekabete açık oyuncaklar üretilebilecek. Üretimin okullarda gerçekleşmesi ile özellikle resmi okullarımızın bu ürünleri almaları kolaylaşacak” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığının, Türkiye’nin özellikle de anaokulları ile özel eğitim okullarının oyuncak ve akıl-zeka oyunlarının ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile başlattığı çalışmaya göre bu okullarımızın oyuncak ihtiyaçları Türkiye’de pilot uygulama seçilen 4 ilimizdeki 4 okulda yapılması planlanıyor. 

Belirlenen bu dört okuldan biri de İnegöl Hacı sevim Yıldız Mobilya ve İç Mekan Tasarım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. 

20-12-201820-12-201820-12-201820-12-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.