BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"AKIL VE ZEKÂ OYUNLARI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI"NDA ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU

"AKIL VE ZEKÂ OYUNLARI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI"NDA ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU

Bursa’da esen Akıl ve Zekâ Oyunları fırtınası sona erdi. Merinos Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen oyunlar büyük bir mücadeleye sahne oldu. Velilerin de bu heyecanı çocuklarıyla paylaştığı turnuvada Türkiye şampiyonları belli oldu.   

Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu (TAZOF) arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında ülke genelinde gerçekleştirilen Akıl ve Zekâ Oyunları Türkiye Şampiyonası sona erdi. Büyük mücadele ve heyecanın yaşandığı müsabakaların sonucunda ödüller sahibini buldu.

Akıl ve Zekâ Oyunları Türkiye Şampiyonası’nın Merinos AKKM Orhangazi Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine Bursa Vali Yardımcısı Abidin Ünsal, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ve TAZOF Başkanı Av. Şaban Kurt’un yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Öğrencileri ülkenin gökkuşağı olarak gördüğünü ifade ede Bursa Vali Yardımcısı Abidin Ünsal, turnuvada kaybedenin olmadığını ve bu etkinliğe katılan tüm öğrencilerin kazandığını belirtti. Ünsal, öğrencileri tebrik ederken onları yetiştiren ailelerine ve öğrencileri bu turnuvaya hazırlayan öğretmenlere teşekkür etti.

Bursa’da 65 ilden 750 öğrenci ve öğretmeni ağırlamaktan dolayı memnuniyetini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “Öğrencilerimizin yaptıkları heyecan verici mücadeleleri ilgiyle takip ettik. Hayal eden, düşünen, düşündüklerini özgüvenle uygulayan, problem çözebilen gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu tür etkinliklerin öğrencilerimizin gelişimine önemli katkılar sağladığına inanıyorum. Öğrencilerimiz heyecanla mücadele ederken velilerimizde bu heyecanı onlarla birlikte yaşadılar. Bu turnuvaya katılan öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, ailelerini kutluyor, organizasyona katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.       

Bu yıl etkinliğin ikincisinin düzenlendiğini belirten TAZOF Başkanı Av.Şaban Kurt, "Çocuklarımız burada akıl ve zekâ oyunları konusunda kendi aralarında çeşitli branşlarda yarıştı. Federasyonun bir eğitim kurulu bulunuyor. Bu kurulun belirlediği oyunlar, çocukların yeteneklerini geliştirici, öne çıkarıcı oyunlardır. Yarışmada, kendi okullarında, kendi illerinde birinci olanlar Bursa´ya geldi. Dünyanın birçok yerinde akıl ve zekâ oyunları mevcut ancak bu organizasyon dünyanın hiçbir yerinde yok. Önümüzdeki süreçte bu yarışmalar uluslararası bir organizasyona dönüştüğünde belki de ülkemiz buna ev sahipliği yapacak." dedi.

Öğrenciler ödüllerini protokol üyelerinin elinden aldı. Ödül alan öğrenciler büyük sevinç yaşadı. Veliler de öğrencilerin heyecanına ortak oldu. 

- Dereceye giren öğrenciler

Yarışma sonucunda "Q-bitz" kategorisinde Berke Demir birinci, Çağrı Eymen ikinci, Hira Sağcan üçüncü Ela Tahanoğlu dördüncü oldu.

"Equilibrio" kategorisinde Muhammed Eymen Kızıltaş birinciliği, Yavuz Köse ikinciliği, Yiğit Özyön üçüncülüğü, Bahar Gülser dördüncülüğü elde etti.

İlkokul "Pentago"da Kaan Turan birinciliği, Utku Bodur ikinciliği, Kayra Koçak üçüncülüğü, Nezir Karadeniz dördüncülüğü kazandı.

Ortaokul “Pentago” da Çınar Topal birinci, Mehmet Ali Eraydın ikinci, Faruk Emre Karamustafaoğlu üçüncü, Yahia Mobaid dördüncü oldu.

"Kulami"de Emir Kaya Demir birinci, İsmet Bilal Güneş ikinci, Fadime Şenyiğit üçüncü, Ahmet Bahşi dördüncü oldu.

"Reversi" kategorisinde Sevban Ali Şahin birinciliği, Mustafa Purut ikinciliği, Muhammet Efe Aydın üçüncülüğü, Baran Şahin dördüncülüğü elde etti.

İlkokul "Mangala"da ise Bünyamin Gülkaya birinci, Hasan Can Şanalır ikinci, Alper Çetin üçüncü, Elif Sena Gökçe dördüncü oldu.

Ortaokul “Mangala” da Ramazan Talha Çakır birinci, Mehmet Çetin Özgen ikinci, Emine Tosun üçüncü, Erdem Seven dördünc29-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-2019ü oldu.

28-04-201928-04-201928-04-201928-04-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.