BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK İYİ UYGULAMALAR ÇALIŞTAYI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında yol haritasını belirliyor. Bursa Valiliği ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) tarafından ulusal düzeyde organize edilen “Bursa Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık İyi uygulamalar Çalıştayı” başladı.
REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK İYİ UYGULAMALAR ÇALIŞTAYI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında yol haritasını belirliyor. Bursa Valiliği ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) tarafından ulusal düzeyde organize edilen “Bursa Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık İyi uygulamalar Çalıştayı” başladı. Havva Aslanoba MTAL’de gerçekleştirilen çalıştayın açılış programına İl ve ilçe milli eğitim idarecileri, okul müdürleri, rehber öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.

Çalıştay yol haritamızı oluşturacak

Çalıştayın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Bursa İl Milli Eğitim’de özel eğitimden sorumlu Şube Müdürü Hüseyin Hacıoğlu: “Eğitimciler için en temel kaynaklardan biri yine kendileridir. Bu noktada eğitimcilerin sahadaki iyi uygulama ve projelerine ulaşmak büyük önem arz etmektedir. Son dönemlerde önem kazanmaya başlayan hem Milli Eğitim Bakanlığı hem de çeşitli üniversite ve sivil toplum kuruluşları tarafından eğitimde iyi çalışma, proje, uygulama ve buluşları ortaya çıkarıcı eğitimde iyi örnekler konferansları gerçekleştirilmektedir. Ulusal düzeyde gerçekleşen bu çalışmalar yerel bazda sahada yaşanan iyi örneklerin tamamına ulaşamamaktadır.         Bu bağlamda Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bu organizasyonunu özel buluyorum. Çünkü bu organizasyon sonraki yıllar için ilimiz bünyesinden çıkabilecek iyi çalışma, proje ve uygulamalar için yol haritamızı oluşturacaktır.” dedi.

“Bursa Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık İyi Uygulamalar Çalıştayı”nın birincisini gerçekleştirdikleri ifade eden Havva Aslanoba MTAL Okul Müdürü Nazım Hikmet Seren: “Çalıştayı geleneksel hale getirmek istiyoruz. Rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanında gayret eden eğitimcilere ulaşmayı ve bu kişileri meslektaşları ile bir araya getirmeyi hedeflediğimiz çalıştayla iletişim ve işbirliği temelinde yeni öğrenme ortamları yaratmayı amaçlıyoruz. Bu noktada meslektaşların iyi uygulama ve projelerini paylaşacakları organizasyonların, hem iyi uygulamaların yaygınlaşmasını sağlayacağına hem de yeni uygulamalara ilham kaynağı olacağına inanıyoruz.” dedi ve çalıştayın gerçekleşmesinde kendilerine destek verenlere teşekkür etti.

Çalıştayın organizasyon ekibi geleneksel hale getirilmesi planlanan çalıştayın ilkinde ulusal ve uluslararası düzeyde kabul görmüş 12 atölye, 18 iyi uygulama ve 5 tema eğitimini Bursa’ya getirdi. Çalıştaya 600 rehber öğretmen ve psikolojik danışman katılıyor. Çalıştayın, Bursa ilinde görev yapan tüm rehber öğretmen ve psikolojik danışmanların yanı sıra rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlık öğrencilerine açık olduğu belirtildi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.